Connect with us


Sağlık

Sağlık Bakanı: “15 Ekim’den İtibaren Tüm Rakamlar Açıklanacak”

Geçtiğimiz zamanlarda “Her vaka hasta değildir” açıklamasıyla büyük tepki çeken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 15 Ekim’den itibaren tüm rakamların açıklanacağını söyledi.

Zaman:

Tarih:

Sağlık Bakanı: "15 Ekim'den İtibaren Tüm Rakamlar Açıklanacak" Geçtiğimiz zamanlarda "Her vaka hasta değildir" açıklamasıyla büyük tepki çeken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 15 Ekim'den itibaren tüm rakamların açıklanacağını söyledi.

Geçtiğimiz yılın son aylarında Çin‘de ortaya çıkarak kısa sürede tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgını, ülkemizde de Mart ayından itibaren kendini göstermeye başlamıştı. Aylardır ülkemizde devam eden koronavirüs salgını tüm illere yayılırken, bu süreçte her geçen gün vaka sayıları da paylaşıldı. Fakat geçtiğimiz günlerde vakalara yönelik tepki çeken bir açıklama geldi.

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs vakaları hakkında yaptığı açıklamalarda büyük tepki çekmişti. Geçtiğimiz günlerde covid-19 salgını hakkında açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Her vaka hasta değildir” açıklaması yapmış ve covid-19 testi pozitif çıkan her vakanın, hastalık semptomu göstermediğini, bu sebeple yalnızca semptom gösterenlerin vaka olarak açıklandığını belirtmişti.

Yani bugüne kadar covid-19 testi pozitif olarak çıksa da semptom göstermeyen kişiler, vaka olarak bildirilmedi. Böylelikle ortaya çıkan vakalar, gerçeğinin çok daha altındaydı. Bu açıklamalar ülkemizde ve yurt dışında gündem olmuş ve birçok kişi tepkiler göstermişti. Şimdi de konu hakkında yeni bir açıklama yapıldı. Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bu ayın 15’inden itibaren bütün rakamların açıklanacağını ve bildirileceğini açıkladı.

Benzer içerik:  Netflix, Covid-19 Salgınında 16 Milyon Abone Kazandı

15 Ekim’den İtibaren Bütün Rakamlar Açıklanacak

Sağlık Bakanı: "15 Ekim'den İtibaren Tüm Rakamlar Açıklanacak" Geçtiğimiz zamanlarda "Her vaka hasta değildir" açıklamasıyla büyük tepki çeken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 15 Ekim'den itibaren tüm rakamların açıklanacağını söyledi.

Bu ayın 15’inden itibaren bütün rakamları açıklayıp bildireceğiz.” açıklamasıyla dikkat çeken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 15 Ekim tarihinden itibaren, yani 4 gün sonra bütün rakamların açıklanacağını paylaştı. Sözlerine “Bundan sonra yapılan kesitsel taramaları semptomu olmasa da paylaşacağız. Bunu da Dünya Sağlık Örgütü’ne bildireceğiz.” ifadeleriyle devam eden Koca, aynı zamanda Salı günü insanlar üzerinde test edilecek olan aşının 1.000 dozluk üretiminin tamamlanacağını belirtti.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir