Connect with us


Genel

Sabit Hat Telefona Nasıl Yönlendirilir?

Evinizdeki “ev telefonuna” gelen aramaları cep telefonunuza yönlendirmek istiyorsanız, bu yazımızda bunu nasıl yapacağınızı detaylarıyla anlattık.

Zaman:

Tarih:

Sabit Hat Telefona Nasıl Yönlendirilir?

Evinizde duran ev telefonunuza gelen aramaları cep telefonunuza yönlendirmek isterseniz, bunu oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz. Ev telefonu numaraları, yapacağınız basit bir işlemle kolaylıkla cep telefon numaranıza yönlendirilebiliyor. Böylelikle ev telefonunuzu cep telefon numaranıza yönlendirebilir, ev telefonu numaranıza gelen aramaları da cep telefonunuzdan cevaplayabilirsiniz.

Genellikle internet aboneliğinin yanında evinize bağlayan sabit hat aboneliği, ev telefonu kullanımını oldukça arttırıyor. Birçok internet aboneliğinin yanında ev telefonu aboneliğinin de beraber gelmesi, ev telefonu aboneliğini arttırmış ve birçok kişinin ev telefonu kullanmasına sebep olmuştu. Aslında son yıllarda ev telefonu kullanımı azalsa da, hala ev telefonu kullanan hatırı sayılır bir kitle ülkemizde bulunuyor.

Ofislerinizde, iş yerlerinizde, evlerinizde kullandığınız her türlü sabit numarayı, cep telefon numaranıza kolaylıkla yönlendirebilir ve gelen aramaları daha rahat bir şekilde cevaplayabilirsiniz. Bunu yapabilmeniz için yapmanız gereken tek işlem, bir numara tuşlamak ve aradığınız numarayı girmek. Biz bu makalemizde, sabit telefonu cep telefonuna yönlendirme nasıl yapılır detaylı olarak anlattık. Dilerseniz hemen aşağıdan sabit telefonunuza gelen aramaları nasıl cep telefonunuza yönlendirebileceğinizi detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

Ev Telefonunu Cep Telefonuna Yönlendirme

Sabit Hat Telefona Nasıl Yönlendirilir? Evinizdeki "ev telefonuna" gelen aramaları cep telefonunuza yönlendirmek istiyorsanız, bu yazımızda bunu nasıl yapacağınızı detaylarıyla anlattık.

Ev telefonu numarasını cep telefonu numarasına yönlendirmek için, ev telefonunuzdan *21* tuşlamasını yapın ve ardından yönlendirmek istediğiniz numarayı girin. Daha sonra ise ev telefonunuzdan yazdığınız numaranın sonuna # işaretini koyun. Yani örnek verecek olursak, *21*05350000000# şeklinde tuşlamayı yapın ve arama yapın. İşte bu kadar basit. Dilerseniz hemen aşağıdan maddeler halinde de nasıl yapabileceğinizi görebilirsiniz.

  • *21* tuşlamasını yapın.
  • Yönlendirmek istediğiniz cep telefonu numarasını girin.
  • # tuşlamasını yapın ve arayın.
Benzer içerik:  Oppo A72 Fiyatı ve Tüm Özellikleri Belli Oldu

İşte bu kadar basit. Ev telefonunuzu bu şekilde basit bir tuşlama yaparak cep telefonunuza rahatlıkla yönlendirebiliyorsunuz. Bunun ardından ev telefonunuza yapılan tüm aramalar, otomatik olarak cep telefonunuza yönlendirilecek ve cep telefonunuzdan aramaları cevaplayabileceksiniz. Eğer konu hakkında merak ettiğiniz başka bir şey varsa, sayfamızın altında bulunan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir