Connect with us


Bilim & Sanat

Rusya, Corona Virüsüne Karşı İlaç Geliştirdi

Gelen son dakika haberine göre Rusya Federal Biyomedikal Ajansı (FMBA), tüm dünyaya tehlike saçan corona virüsünü tedavi edebilecek olan ilacı buldu. Detaylar haberimizde…

Zaman:

Tarih:

Rusya, Corona Virüsüne Karşı İlaç Geliştirdi

Gelen son dakika haberine göre Rusya Federal Biyomedikal Ajansı (FMBA), tüm dünyaya tehlike saçan corona virüsünü tedavi edebilecek olan ilacı buldu. Detaylar haberimizde…


İlginizi Çekebilir: Corona Virüsü, Dünya Piyasalarına 30 Trilyon Dolarlık Zarar Verdi

Rusya Federal Biyomedikal Ajansı (FMBA)’nın Basın Dairesinden gelen açıklamalara göre Ajans, corona virüsüne karşı etkili olan ve tedavi edebilen ilacı buldu. Ajans, bulunan ilacın sıtma tedavilerinde de kullanılan Meflokin bazlı bir ilaç olduğunu belirtti.

Bildiğiniz üzere sıtma ilaçlarının coronavirüs’e karşı da etkili olduğunu geçtiğimiz zamanlarda Didier Raoult isimli bir profesör bulmuş ve tanıtmıştı. Ardından profesör Raoult, bilinmeyen kişiler tarafından telefonda ölümle tehdit edilmişti. İlgili habere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ajans, yaptığı açıklamalara göre Çin’in ve Fransa’nın çalışmalarının üzerine, sıtmaya karşı kullanılan Meflokin ilacının bazında koronavirüs enfeksiyonunun tedavi şemasını geliştirdi .

Rusya’nın Çin ve Fransa’nın çalışmaları üzerine geliştirdiği bu ilaç, yüksek doğrulukla koronavirüsü bulunan hücrelerdeki sitopatik etkiyi bloke ediyor ve kopyalanmasını önlüyor. İlaçdaki Meflokin’in immünsüpresif etkisi de virüsün ortaya çıkardığı yangısal tepkiyi önlüyor.

Benzer içerik:  Dwayne Johnson'lı 200 Milyon Dolar Bütçeli Netflix Filmi Red Notice'in Çekimleri Bitti

Corona virüsü ile ilgili tüm güncel gelişmelere “kitle.net” web sitemizden ulaşabilir, hemen aşağıdan son durum bilgisine ulaşabilirsiniz.

Corona Virüsü Son Durum (28.03.2020 – 17:00)


İtalya, Corona Virüsünde Çin'i Geride Bıraktı

  1. Bulaştığı Toplam Kişi: 597.252
  2. Etkin Vaka: 436.424
  3. Hayatını Kaybedenler: 27.465
  4. Kurtarılan Kişi: 133.363
  5. Türkiye: 5.564 etkin vaka – 92 ölüm
  6. İtalya: 66.414 etkin vaka – 9.134 ölüm
  7. Çin: 3.129 etkin vaka – 3.295 ölüm
  8. ABD: 104.671 etkin vaka – 1.711 ölüm
  9. İspanya: 72.248 etkin vaka – 5.690 ölüm

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir