Rusya Büyükelçisi: Corona Aşısı Bulundu, Testler Olumlu

 Rusya Büyükelçisi: Corona Aşısı Bulundu, Testler Olumlu

Çin‘in Rusya Büyükelçisi Zhang Hanhui, basına yaptığı açıklamalarda Çinli bilim insanlarının Coronavirüs aşısıyla ilgili testleri başarıyla tamamladığını belirtti. Hanhui, ülkenin normale dönmesi için Şubat ayının sonunu işaret etti.


İlginizi Çekebilir: İran’da Coronavirüs’ten 12 Kişi Öldü, Türkiye Sınırlarını Kapattı

Çin’in Wuhan kentinde bir balık pazarında ortaya çıktığı söylenen Coronavirus (Covid-19), tüm dünyaya tehlike saçmaya devam ederken Çin’in Rusya Büyükelçisinden şaşırtıcı bir açıklama geldi. 20 ay’dan önce çıkartılamayacağı söylenen corona virüsü aşısının bulunduğunu söyleyen Rusya Büyükelçisi Zhang Hanhui, Çinli bilim insanlarının yaptığı testlerin başarıyla tamamlandığını belirtti.

Testlerin devam ettiğinden bahseden Zhang Hanhui, bu konudaki bir çok testin başarıyla tamamlandığını belirtti. Çinli bilim adamlarının çalışmaları yürüttüğünü söyleyen Hanhui, ayrıca ekipte 2 de Rus bilim adamı olduğunu söyledi.

Zhang Hanhui, basına yaptığı açıklamalarda şunları söyledi;

Çin’deki bilim insanlarımızın bulduğu ilaç etkisini kanıtladı ve testlere başarılı bir şekilde devam ediliyor. Aşı ile ilgili çalışmaların son kısmının kısa bir süre içerisinde bitirilmesi hedefleniyor ve Şubat ayının sonuna kadar Çin’deki tüm şehirlerde yaşam normale dönecek.

Virüsün yayılma merkezi Wuhan’da ise yaşamın Mart ayının sonuna kadar düzelmesi planlanıyor. Dünya Sağlık Örgütü ile birlikte çalışıyoruz. Ekibimizde görev yapan 2 Rus bilim insanı da var. Rusya’ya ve halkına destekleri için teşekkür ederiz.

Çin’in Rusya Büyükelçisi Zhang Hanhui

Corona Virüsü Son Durum (24.02.2020)


Corona Virüsü, Filipinler'de Bir Kişinin Ölümüne Sebep Oldu
  1. Bulaştığı Kişi Sayısı: 79.553
  2. Ölümüne Sebep Olduğu Kişi Sayısı: 2.628
  3. Bulaştığı Ülkeler: Çin, Hong Kong, Tayland, Makao, Avustralya,  ABD, Tayvan,  Japonya, Malezya, Singapur, Güney Kore, Fransa, Vietnam, Kamboçya, Kanada, Nepal, Ukrayna, Rusya, İtalya, İspanya, Sri Lanka, Birleşik Arap Emirlikleri, Filipinler, Almanya, Vietnam, İsveç, Hindistan, Belçika, Mısır, Lübnan, İran
  4. Kurtarılan Kişi Sayısı: 25.215
İlgili İçerik  Bitcoin 1 Ayda %125 Yükselerek Tekrar 9,500 Dolara Ulaştı

Bir önceki yazımız olan Zamanda Yolculuğu Çıkmaza Sokan Büyükbaba Paradoksu başlıklı makalemizde Büyükbaba Paradoksu, Dede Paradoksu ve Zamanda Yolculuk hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın