Rus Yetkili: S-400 Üretim Teknolojisi Türkiye’ye Verilebilir

 Rus Yetkili: S-400 Üretim Teknolojisi Türkiye’ye Verilebilir

Rusya‘nın Dünya Silah Ticareti ve Analiz Merkezi Müdürü İgor Korotçenko, S-400 savunma sistemlerinin üretim teknolojilerinin bir kısmını Türkiye‘ye verebilecekleri konusunda açıklamalarda bulundu. Korotçenko, ileride yapılacak anlaşmalarla üretim teknolojisinin de kısmen verilebileceğini söyledi.


İlginizi Çekebilir: ABD Uzay Kuvvetleri Logosu Belirlendi

Uzun süredir tartışmaları süren S-400 füze savunma sistemlerinin Türkiye’de kurulması beklenirken Rusya Dünya Silah Ticareti ve Analiz Merkezi Müdürü İgor Korotçenko, konuyla ilgili heyecan verici açıklamalarda bulundu. Korotçenko, ilerleyen zamanlarda Türkiye ile anlaşma imzalanırsa S-400 füze savunma sistemlerinin üretim teknolojisinin de Türkiye’ye verilebileceğini açıkladı.

“Türkiye’nin S-400 savunma sistemlerinin teknolojisine sahip olma isteği anlaşılabilir bir durumdur” şeklinde açıklamalarda bulunan Korotçenko, “bu konuda mümkün olmayan hiçbir şey yok, bu Rusya ve Türkiye arasında ilgili anlaşmaların meselesi” dedi. Ayrıca Korotçenko, Türkiye’nin S-400 sisteminin bazı parçalarını üretimini üstlenmesi konusunun da aşamalı olarak yapılması gerektiğini belirtti.

İlgili İçerik  Rusya, Facebook ve Twitter'a 8 Milyon Ruble Ceza Kesti

S-400’lerin diğer modern savunma sistemlerine göre en zor savunma sistemi olduğunu söyleyen Korotçenko, bu savunma sisteminin üretim sürecinin çok zor olduğunu belirtti. Bu nedenle de üretim sürecinin aşamalı olarak yapılmasını istedi.

S-400 Füzelerinin Özellikleri

S-400 Füzelerinin Özellikleri
  1. Üreticisi: Rusya hükümetinin kurduğu “Almaz Antey” Silah Şirketi
  2. Sahip Olan Ülkeler: MoskovaSuriye, Kaliningrad, Kırım
  3. Füze Menzili: 400 kilometre
  4. Füze Hızı: Saniyede 4,8 km
  5. Azami Hedef İrtifası: 30 km
  6. Eş zamanlı Takip: 80 hedef
  7. Hedef Alabildiği Türler: Uçak, Seyir Füzesi, Orta Menzilli Füzeler, İnsansız Hava Araçları ve bir çok hava izleme sistemleri

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın