Ruhi Çenet’in, “Adana” Videosu Sebebiyle Gözaltına Alındığı İddia Ediliyor

Türkiye'nin en büyük kişisel YouTube kanallarından birine sahip olan ve gizemli videolarıyla tanınan Ruhi Çenet, katıl butonuna özel bir videosu sebebiyle gözaltına alındı.
 Ruhi Çenet’in, “Adana” Videosu Sebebiyle Gözaltına Alındığı İddia Ediliyor

Güncelleme: İddialar asılsız çıktı.

Türkiye’nin, YouTube‘daki gizemli videolarıyla tanıdığı YouTuber Ruhi Çenet‘in, geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir video sebebiyle gözaltına alındığı konuşuluyor. Bildiğiniz gibi YouTube’un yakın bir tarihte sunduğu “Katıl” özelliği sayesinde YouTube içerik üreticileri, abonelerine ücretli üyelik sağlayabiliyor. Bu sayede ücretli üye olan kişiler, özel videolardan yararlanabiliyor.

Geçtiğimiz zamanlarda gelen bu ücretli abonelik sistemini kendi kanalında da kullanan Ruhi Çenet, katıl bölümüne özel bazı videolar paylaşıyor. Bu videolardan biri de geçtiğimiz günlerde yayınlanan Adana, Hürriyet Mahallesi videosu. Ortaya çıkan bilgilere göre Ruhi Çenet’in bu videoda bazı suçları övdüğü, bu sebeple de gözaltına alındığı iddia ediliyor. Olayın içi şuan için çok net olmasa da, bazı detaylar bulunuyor.

Ruhi Çenet’in katıl butonuna özel paylaştığı Hürriyet Mahallesi/Adana videosu, Ruhi Çenet’e gelen yorumlar üzerine çekilmiş bir video. Gece saatinde Hürriyet Mahallesinin nasıl bir yer olduğunu araba içerisinde videoya çeken Ruhi Çenet, mahalle hakkındaki düşüncelerini de video içerisinde aktarmıştı. Video içerisinde, bu mahallede yaşananları ve başkasından duyduğu yaşanmış olayları aktaran Ruhi Çenet, bazı tepkilerle karşılaştı ve iddialara göre emniyete bildirildi.

İlgili İçerik  Twitter, Platforma Bitcoin Logosu Getirdi

Ruhi Çenet’in, bu videosundan dolayı tepki çekerken, “suçu ve suçluyu masum göstermek” sebebiyle gözaltına alındığı öne sürülüyor. Ayrıca Ruhi Çenet, yukarıdan da gördüğünüz gibi Katıl butonuna özel o videosunu kanaldan kaldırmıştı. Şuan için elimize ulaşan bilgiler bunlarla sınırlı. Ayrıca bunlar, yukarıda da söylediğimiz gibi henüz sadece haber platformlarında ortaya atılan iddialar, kesinliği henüz doğrulanmadı.

Güncelleme 1-

Ruhi Çenet’in resmi Instagram hesabından yaptığı hikaye paylaşımına göre ilgili video, yanlış anlaşılmalara sebep olmaması için kaldırıldı. Diğer bir yandan gözaltı iddialarıyla ilgili Ruhi Çenet’ten bir açıklama gelmedi.

Son Güncelleme: Ruhi Çenet Açıklama Yaptı

Ruhi Çenet’in Instagram üzerinden yaptığı açıklamada bu iddiaları yalanladı. Ünlü YouTuber, gözaltı ve tutuklama iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Gelişmeleri sizlere aktaracağız. Gelişmelerden ve güncel teknoloji haberlerinden haberdar olmak için “kitle.net” web sitemizi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan YouTube Videoları Ne Kadar İnternet Harcıyor? başlıklı makalemizde Ne Kadar İnternet Harcar, Video ve Video Ne Kadar İnternet Harcıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın