Dünyanın En Garip Filmi – Rubber: Kauçuk Tekerleğin Hayatı

Dünyada yapılabilecek en garip filmlerden biri olan bu film'de bir tekerleğin yaşadıkları anlatılıyor. Evet. Rubber filminin konusu tamamen bir kauçuk tekerlek.
 Dünyanın En Garip Filmi – Rubber: Kauçuk Tekerleğin Hayatı

Dünyanın en garip filmini hiç merak ettiniz mi? İşte dünyanın en garip filmini sizler için araştırdık ve bulduk. Dünyada yapılabilecek en garip filmlerden biri olan bu film’de bir tekerleğin hayatı anlatılıyor. Evet, Yanlış duymadınız. Bu filmin konusu tamamen kauçuk bir tekerlek. Filmin başında kendini keşfetmeye başlayan tehlikeli bir kauçuk tekerlek görüyoruz. Bu tekerlek diğerlerinden tamamen farklı. Kendini keşfetmeyi seviyor ve yeni şeyler öğrenmek istiyor. Çıktığı bu yolda tüm düşmanlarını alt ediyor. İnsanları bile!

Dünyanın En Garip Filmi - Rubber: Kauçuk Tekerleğin Hayatı
Dünyanın En Garip Filmi – Rubber: Kauçuk Tekerleğin Hayatı

Rubber’in heyecanlı hayatı üzerinde dönerek alt edemediği bir cam şişeyle karşılaşmasından sonra başlıyor. Kendini öğrenmeye ve keşfetmeye adayan bu tekerlek bir gün karşısına çıkan bir cam içecek şişesiyle karşılaşıyor. Fakat onu üzerinde dönerek alt edemiyor ve onu alt etmek için kendini keşfetmeye çalışıyor. Bunu denerken kendi yeteneklerine ulaşan Rubber tehlikeli bir kauçuk tekerleğe dönüşüyor.

Maalesef bu kauçuk tekerlek sandığımız kadar masum değil. Önüne çıkan bir çok şeyi alt ediyor. Komedi, Korku ve Gerilim kategorilerinde yer alan 2010 yapımı bu film toplam 500.000 dolar yani 2 milyon 875.000 türk lirası bütçe ile çekildi.

Kendini ilk olarak karşısına çıkan engellerle keşfeden tekerlek, bir gün yolda bir kamyonetin kendisine çarpması sonucunda araziye savruluyor. İntikam acısıyla yanıp tutuşan bu kauçuk tekerlek kamyonet sürücüsünü amansız bir şekilde takip ediyor ve ona ulaşıyor. İlk cinayetini henüz küçük yaşlarında kamyonet sürücüsünü alt ederek işliyor…

Kendindeki inanılmaz bir patlatma yeteneğini keşfeden rubber karşısındaki her şeyi patlatarak yok edebiliyor. Başlarda herkesi düşmanı olarak sayan ve karşısına çıkan her şeyi yok eden bu kauçuk tekerlek ilerleyen zamanlarda düşmanlarını seçerek alt etmeye başlıyor.

Dünyanın En Garip Filmi - Rubber: Kauçuk Tekerleğin Hayatı
Dünyanın En Garip Filmi – Rubber: Kauçuk Tekerleğin Hayatı

Bu fantastik filmde beklemediğiniz her şey olabilir. Bir lastiğin duş aldığını hiç görmüş müydünüz? Bu filmde bir çok ilginç şeyi görmeye hazır olun. Bu lastik tüm diğer lastiklerden farklı ve yetenekli.

Filmi Öneriyor Muyuz?

Film dünya çapında büyük bir ses getiremedi ve gişede beklentileri elde edemedi maalesef. Fakat bu izlememeniz için bir sebep değil. Konusu çok farklı olan ve dünyanın en garip filmi olan bu sanatsal yapıma bizce en azından bir şans verebilirsiniz. Fakat bir beklentiniz olmasın. Eğlenmek için açabilir ve izleyebilirsiniz, sonuçta kauçuk tekerleğin hayatını izleyeceksiniz 🙂

Film hakkında çok geniş bir spoiler vermemek için daha fazla bilgiye yer vermiyoruz ama dünyanın en garip ve en ilginç bu sanatsal filmini izlemenizi de tavsiye ederiz. Gelelim filmin genel bilgilerine…

Rubber: Kauçuk Tekerleğin Hayatı (2010)

Dünyanın En Garip Filmi - Rubber: Kauçuk Tekerleğin Hayatı
Dünyanın En Garip Filmi – Rubber: Kauçuk Tekerleğin Hayatı

Rubber Filminin Konusu: Yıkıcı ve rakiplerini alt edici enteresan bir güce sahip olan bu katil lastik, kendini keşfettikten sonra gizemli bir kadını hedefi haline getirir ve peşine takılır.

İlgili İçerik  Netflix Türkiye: Temmuz Ayında Yayınlanacak Tüm İçerikler

Rubber Filminin IMDB Puanı: 5.8 puan / 32.000 kişinin oylaması ile belirlenmiş.

Rubber Filminin Maliyeti: 500.000 Dolar / 2.875.000 Türk Lirası

Rubber Filminin Hasılatı: 102.000 Dolar / 1.155.000 Türk Lirası

Rubber Filminin Yönetmeni: Mr. Oizo

Rubber Filmi Ülke: Fransa

Rubber Filminin Türü: Bilim Kurgu, Dram, Gerilim, Gizem, Fantastik, Komedi, Korku

Rubber Filminin Oyuncuları:

  • Kauçuk Lastik (Başrol) 🙂
  • Roxane Mesquida
  • Stephen Spinella
  • Wings Hauser
  • Jack Plotnick
  • Ethan Cohn

Rubber Filminin Ödülleri:

  • Warsaw International Film Festival – Özgür Ruh Ödülü
  • Toronto Karanlık Film Festivali – Özel Ödül
  • Catalonian International Film Festival – Carnet Juri Ödülü, Fantezi Filmleri Gümüş Ödülü, En İyi Yönetmen Ödülü
Dünyanın En Garip Filmi - Rubber: Kauçuk Tekerleğin Hayatı
Dünyanın En Garip Filmi – Rubber: Kauçuk Tekerleğin Hayatı

Rubber Filminin Yorumları

Katil lastik konsepti harika ve tuhaf bir mizah çok iyi çalışıyor ve bu da tamamen eğlenceli bir film.

Amy Curtis

Fransız film yapımcısı Quentin Dupieux’in filminden aldığınız zevk, büyük ölçüde saçma olayının tadını çıkarma kapasitenize bağlıdır. Biraz keyif aldım.

Bill Koodykontz

Şüphesiz kauçuk, bu yıl piyasaya sürülen yuvarlak, içi boş seri katil hakkında en iyi film olacak.

Tom Long

Fazlasıyla absürd bir film ama merakla izledim. Kayda değer bir gizem, gerilim ve bilim kurgu filmi. Düşük bütçeli ama hoş bir fikir. tavsiye ederim…

F.A.

Izlediğim en garip ve enteresan filmdi. Zaten daha başından beri nedensiz bir şeylerin olacağı belliydi. Hiçbir zaman anlatmaya çalıştığından şaşmadı. Başındaki ana fikri sonuna kadar sürdürdü. Yönetmenlik, çekimler ve müzikler çok iyiydi. Bence farklılığını da işin içine katınca 10 üzerinden 8 puanı hak eder. Dikkat senarist uçmuş diyebilirsiniz!
Renkler tartışılır, ama Zevkler asla!

C.M.

İlginç bir çıkış noktası olan fakat bunun altını hiçbir şekilde dolduramayan sıkıcı, saçma sapan bir işkenceydi lastik.
Uzun uzun eleştiri yazmayı bile hak etmeyecek düzeyde ciddi almayacağınız olan bu eseri bir korku sever olarak 6 senede hiç duymamamın nedenini merak ediyordum ki seyredince anladım. Sitede ki arkadaşlar bu saçmalığın neyini beğenmişler yada özgünlüğü saçmalıkla nasıl bağdaştırmışlar anlamak mümkün değil.
10/1

K.

Sizler de yorumlarınızı ve Rubber filmi hakkında ki görüşlerinizi aşağıda ki yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz…

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın