Connect with us


Dijital Haberler

RTÜK Uyardı: Spotify ve FoxPlay’e Erişim Engellenebilir

RTÜK, daha önce lisans başvurusunda bulunmayan Spotify ve FoxPlay’i uyararak, eğer lisans başvurusu yapmazlarsa hizmetlerin erişime engellenebileceğini belirtti.

Zaman:

Tarih:

RTÜK Uyardı: Spotify ve FoxPlay'e Erişim Engellenebilir RTÜK, daha önce lisans başvurusunda bulunmayan Spotify ve FoxPlay'i uyararak, eğer lisans başvurusu yapmazlarsa hizmetlerin erişime engellenebileceğini belirtti.

Dünyanın en büyük müzik dinleme uygulamalarından biri olan ve Fox‘un uygulaması olan FoxPlay, RTÜK tarafından yapılan açıklamalara bakılırsa önümüzdeki dönemlerde erişime engellenebilir. Fakat tabii ki bu karar durduk yere alınmadı. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu RTÜK, lisans başvurusunda bulunmayan Spotify ve FoxPlay’i uyararak, eğer başvuru yapmazlarsa ve lisans almazlarsa erişime engellenebileceklerini belirtti.

İnternetteki radyo ve televizyonların RTÜK teftişine tabii tutulmasıyla birlikte geçtiğimiz zamanlardan itibaren birçok dijital hizmet lisans başvurularını yapmış ve pek çok platform lisansını almıştı. Bu platformlar arasında bulunan Netflix, Amazon Prime, Mubi gibi pek çok servis RTÜK teşftişine tabi tutulmasıyla birlikte başvurularını yaparak lisans alan platformlar arasındaydı.

Fakat Spotify ve FoxPlay, henüz bu konuda lisans başvurusunda bulunmadı ve bu da RTÜK’ün dikkatini çekti. Spotify’a, FoxPlay’e ve birkaç platforma daha uyarıda bulunan RTÜK, platformlara yaptığı uyarıda lisans başvurusunu yapmaları gerektiğini ve yapmamaları halinde bu platformların erişime engellenebileceğini söyledi. Eğer platformlar başvuru yaparlarsa, 3 ay daha hizmet vermeye devam edebilecek.

Benzer içerik:  Tesla, Dünyanın En Büyük Süper Şarj İstasyonunu Açtı
RTÜK Uyardı: Spotify ve FoxPlay'e Erişim Engellenebilir RTÜK, daha önce lisans başvurusunda bulunmayan Spotify ve FoxPlay'i uyararak, eğer lisans başvurusu yapmazlarsa hizmetlerin erişime engellenebileceğini belirtti.

Ülkemizde de oldukça çok kullanılan uygulamalardan biri olan Spotify, ve bununla birlikte FoxPlay, lisans başvurusu yapmaları halinde 3 ay boyunca hizmet vermeye devam edebilecekler. Platformların başvurularının onaylanması halinde kesintisiz hizmet vermeye devam edebilecek olan Spotify ve FoxPlay, lisansları onaylanana kadar hizmetlerinde kesinti olmadan devam edebilecek.

Fakat şuan için Spotify ve FoxPlay’in lisans başvurusunda bulunup bulunmayacağı bilinmiyor. Bu sebeple tüm gelişmeleri ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz. Gelişmelerden ve güncel teknoloji haberlerinden haberdar olmak için kitle.net’i ziyaret edebilir ve ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir