Connect with us


Dijital Haberler

RTÜK, Minnoşlar Adlı Netflix Filmi İçin Rapor Hazırladı

RTÜK, Netflix’in büyük bir tepki çeken Minnoşlar adlı yeni filmi için raporu hazırladı. Hazırlanan rapora göre RTÜK, bu filmin yayınlanmasına izin vermeyebilir.

Zaman:

Tarih:

RTÜK, Minnoşlar Adlı Netflix Filmi İçin Rapor Hazırladı

Dünyanın en büyük dijital film ve dizi platformlarından biri olan ve 200 milyona yakın aktif kullanıcısı bulunan Netflix, her yıl milyarlarca dolar bütçe ayırarak oldukça iyi yapımlara imza atıyor. Binlerce orjinal yapımı kullanıcılara sunan ve aynı zamanda milyarlarca dolarlık bütçeyle sevilen yapımların haklarını satın alarak platforma ekleyen Netflix, bu sayede yıllar içerisinde devasa bir yükseliş yaşamıştı. Fakat son günlerde bu platform büyük bir hedef haline gelmiş durumda.

Bugüne dek kullanıcılar RTÜK‘ün Netflix’e karışmasına hiç sağlıklı bakmasa da, bu sefer kullanıcıların çok büyük bir oranı RTÜK’ü desteklemeye başladı. Netflix’in geçtiğimiz zamanlarda duyurusunu yayınladığı Minnoşlar adlı yeni filmi, sosyal medyanın gündemine adeta bomba gibi oturmuş ve günlerdir konuşulmuştu. 11 yaşındaki Amy adlı kızın bir twerk dans grubuna katılmasını ve aile geleneklerine meydan okumasını konu alan film, Netflix’in duyuru sayfasına bakıldığında +18‘lik yaş etiketine sahipti.

Yani 11 yaşındaki çocukların başrol oynadığı Minnoşlar adlı bu filmin alt yaş sınırı 18 olarak belirlenmiş, ve filmin kapak fotoğrafları oldukça tepki çekmişti. Pedofili içeriği yayınlamakla suçlanan Netflix, sosyal medyada büyük hedef haline gelmiş ve çok büyük bir tepki çekmişti. Bunun ardından +18 yaş sınırı ibaresi ve filmin fotoğrafları değiştirildi. 9 Eylül’e yayınlanacağı söylenen filmin YouTube’da yayınlanan fragmanı da çok fazla sayıda dislike aldı. Minnoşlar adlı bu filmin fragmanı YouTube’da 35 bin kişi tarafından beğenilirken, 1,4 milyon kişi de filmin fragmanına dislike attı.

Benzer içerik:  Bu Netflix Testini Kaç Puanla Tamamlayabilirsin? Testi Çöz ve Netflix Bilgini Ölç
RTÜK, Minnoşlar Adlı Netflix Filmi İçin Rapor Hazırladı RTÜK, Netflix'in büyük bir tepki çeken Minnoşlar adlı yeni filmi için raporu hazırladı. Hazırlanan rapora göre RTÜK, bu filmin yayınlanmasına izin vermeyebilir.

Minnoşlar filmi dünya çapında tepki çekerken, ülkemizde de büyük tepki topladı. Aile Bakanlığı, filmi RTÜK’e bildirdi ve bunun için bir yaptırım talep edildi. Pedofili içeriği oluşturmakla suçlanan Netflix, ülkemizdeki kurumlar tarafından incelemeye alındı. RTÜK ise bu konu hakkında bir rapor hazırladı. Bu rapora göre Netflix, 9 Eylül tarihinde filmi kaldırmak zorunda kalabilir ve para cezası ödeyebilir. Minnoşlar adlı filmin Netflix’in kataloğundan kaldırılmasına hükmettiği söylenen RTÜK’ün, aynı zamanda film için Netflix’e para cezası keseceği belirtildi.

Ayrıca Netflix’in bu kararlara rağmen Minnoşlar adlı filmi yayınlaması ve film hakkında değişime gitmemesi, Netflix’in ülkemizde erişime engellenmesine sebep olabilir. Diğer bir yandan Netflix’e her ne kadar tepki gelse de, Netflix filmi savunuyor. Bir yanlış anlamanın bulunduğunu açıklayan Netflix, filmin yayınlanmasıyla birlikte anlatılanın ne olduğunun anlaşılacağını söylüyor. Yani Netflix, film içeriğinin aslında hiç de göründüğü gibi olmadığını ve iyi bir konuya değindiğini savunuyor. İlerleyen zamanlarda konunun gidişatını hep birlikte göreceğiz. Kitle‘yi takipte kalın…

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir