Connect with us


Dijital Haberler

RTÜK Açıkladı: Spotify Lisans Alacak ve Türkiye’de Temsilcilik Açacak

RTÜK, günlerdir süren tartışmaların sonunda Spotify’ın lisans alacağını belirtti. Açıklamalara göre Spotify, Türkiye’ye temsilci atayacak.

Zaman:

Tarih:

RTÜK Açıkladı: Spotify Lisans Alacak

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu(RTÜK), günlerdir süren ve gündem olan tartışmalara son noktayı koydu. Spotify ve RTÜK arasında oldukça büyüyen tartışmalar, nihayet sağlanan bir anlaşmayla sona erdi. Açıklamalara göre dünyanın en büyük dijital müzik platformlarından biri olan Spotify, RTÜK ile anlaşabilmek adına lisans başvurusunda bulunacak ve Türkiye’ye temsilcilik atayacak.

Yaşanan son gelişmeyle birlikte dijital müzik platformu Spotify’ın ülkemizde temsilcilik bulunduracağı ve lisans başvurusu yaparak RTÜK kontrolü altına gireceği belirtildi. Yani artık RTÜK’ün kontrol ettiği platformlar arasında Spotify da yer alacak ve platformun Türkiye’de temsilciliği bulunacak.

Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla Fox Play ve Spotify gibi 4 internet sitesinin lisans başvurusu yapmadığını belirten RTÜK, bunun kurallara aykırı olduğunu ve bu platformların başvuru yapmaması halinde yasaklanabileceğini belirtmişti. Fakat bu açıklamaların ardından Spotify hiç oralı olmayınca, RTÜK’ten yeni bir açıklama gelmiş ve 72 saatlik bir zaman tanınmıştı. Eğer bu 72 saat içerisinde Spotify ve diğer uygulamalar tarafından başvuru yapılmazsa, platformlara erişim engeli gelebileceği söylenmişti. İşte 72 saatlik zaman tanınan Spotify, RTÜK ile temasa geçerek lisans başvurusunda bulundu ve Türkiye’ye temsilci atamaya karar verdi.

Benzer içerik:  RTÜK, Minnoşlar Adlı Netflix Filmi İçin Rapor Hazırladı

Spotify, Türkiye’de Hizmet Vermeye Devam Edecek

RTÜK Açıkladı: Spotify Lisans Alacak ve Türkiye'de Temsilcilik Açacak RTÜK, günlerdir süren tartışmaların sonunda Spotify'ın lisans alacağını belirtti. Açıklamalara göre Spotify, Türkiye'ye temsilci atayacak.

Şuanda Türkiye’de herhangi bir temsilciliği bulunmayan İsveç merkezli Spotify’ın Stockholm’de bulunan yöneticileriyle iletişime geçen RTÜK yetkilileri, Spotify tarafından olumlu bir geri dönüş aldı. Türkiye pazarında hizmet vermeye devam etmek isteyen Spotify, ülkemize yönelik hizmetlerini sürdürebilmek adına RTÜK ile temasa geçti ve lisans başvurusunu yaptı. Bununla birlikte Spotify, Türkiye’de temsilcilik açmayı da onayladı.

Yani RTÜK tarafından aktarılan son bilgilere göre platformun ülkemizde yasaklanmayacağı da ortaya çıkmış oldu. Günlerdir Türkiye’de yasaklanacağı haberleriyle gündeme gelen dijital müzik platformu Spotify, şuandan itibaren RTÜK kontrolleri altında hizmet vermeyi sürdürebilecek.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir