Connect with us


Genel

Dünyanın İlk Katlanabilir Akıllı Telefon Modeli

Dünyanın ilk katlanabilir akıllı telefon modelini ne Samsung ürettiği, ne Huawei, ne de Apple. İşte dünyanın ilk katlanabilir akıllı telefonu Royale FlexPai!

Zaman:

Tarih:

Dünyanın İlk Katlanabilir Akıllı Telefon Modeli

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte akıllı telefonlar da artık hızla değişmeye başladı. Yıllar içerisinde farklı farklı akıllı telefon modelleri piyasaya sürülürken, bunlardan birçoğu piyasaya tutundu ve birçoğu da askıya alındı. Özellikle akıllı telefon pazarında telefonların ekran/gövde oranını yükseltmek için açılır kapanabilir ön kameralar, çentikli ve damla çentikli kameralar, ekran içi ve ekran altı kameralar gibi pek çok teknoloji geliştirildi.

Akıllı telefonların ekranlarına verilen bu önem, akıllı telefonlarda büyük bir değişime gitmeye ve teknolojinin de hızla gelişmesine sebep oldu. Telefonları daha büyük ekranlara kavuşturmak ve çok amaçlı olmasını sağlamak isteyen şirketler, bu konuda pek çok çalışma başlattı. Dünya çapında onlarca şirket bu konuda çalışmalar yaparken, teknolojide en önemli ülkelerden olan Çin’de de özel şirketler çalışmalarını başlattı.

Aslında birçok kişi katlanabilir akıllı telefon modellerinin ilk olarak Samsung tarafından üretildiğini, veya birçok kişi de Huawei‘nin bu pazarın ilki olduğunu biliyor. Yani birçok kişi böyle sanıyor fakat bu böyle değil. Dünyanın ilk katlanabilir ekranlı akıllı telefon modeli, yine Çin merkezli pek de bilinmeyen bir şirket olan Royole tarafında geliştirildi. Evet, adını belki hiç duymamışsınızdır ama bu şirket, son zamanların en popüler teknolojilerinden biri haline gelmiş olan katlanabilir ekranlı ilk akıllı telefon modelini geliştiren şirket olarak büyük bir başarıya imza attı.

Benzer içerik:  Xiaomi, Telefonlar İçin "Eskisini Getir, Yenisini Götür" Kampanyası Başlattı
Dünyanın İlk Katlanabilir Akıllı Telefon Modeli Dünyanın ilk katlanabilir akıllı telefon modelini ne Samsung ürettiği, ne Huawei, ne de Apple. İşte dünyanın ilk katlanabilir akıllı telefonu Royale FlexPai!

7.8 inç boyuta sahip ilk katlanabilir ekranlı akıllı telefonu FlexPai ile akıllı telefon dünyasında yeni bir alan açan Royole, 2018 yılının Aralık ayından itibaren bu telefon modelinin satışını başlatmıştı. Aslında biz ilk katlanabilir akıllı telefon modelini Royole FlexPai ile görmemiştik ve birçoğumuz Samsung ve Huawei’nin bu teknolojiyi geliştirdiğine şahit olmuştuk.

Katlanabilir telefon modelini çok daha iyi tanıtmayı başaran Samsung ve Huawei şirketi, bir de marka bilinirliğinin olması sayesinde katlanabilir akıllı telefon pazarında Royole’den çok daha büyük bir başarı yakaladı. 2012 kuruluşlu Çin merkezli Royole şirketi ise bu teknolojiyi ilk ortaya çıkaran şirket olarak tarihe geçti. Dilerseniz şimdi Royole FlexPai’nin özelliklerine de göz atalım…

Royole FlexPai Özelilkleri

Dünyanın İlk Katlanabilir Akıllı Telefon Modeli Dünyanın ilk katlanabilir akıllı telefon modelini ne Samsung ürettiği, ne Huawei, ne de Apple. İşte dünyanın ilk katlanabilir akıllı telefonu Royale FlexPai!
  • Ekran:  7.8 inç | Full HD+
  • Renk Seçenekleri: Siyah
  • Depolama: 128 GB dahili depolama alanı
  • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 855
  • RAM (Bellek): 8 GB
  • İşletim Sistemi: Android 9
  • Sim: Çift Sim
  • Ağırlık: 346 gram
  • Pil (Batarya): 3.970 mAh
  • Kamera: 18 MP + 20 MP kamera

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir