Roscosmos, Yörüngede Çekilen “Kaybolan Ay” Fotoğrafı Paylaştı

 Roscosmos, Yörüngede Çekilen “Kaybolan Ay” Fotoğrafı Paylaştı

Roscosmos Kozmonotu Fyodor Yurchikhin‘in Dünya yörüngesinde çektiği “Eriyen Ay” fotoğrafı, Roscosmos’un resmi Instagram hesabında paylaşıldı.


İlginizi Çekebilir: ABD, Uzay Kuvvetlerinin ilk Uydularını Uzaya Gönderdi

Yıllık 15 milyar TL bütçeye sahip olan Rusya Federal Uzay Ajansı Roscosmos, resmi Instagram hesabından ilgi çekici bir görsel paylaştı. Roscosmos Kozmonotu Fyodor Yurchikhin‘in yörüngede çektiği “Kaybolan Ay” görüntüsünü paylaşan Roscosmos, binlerce beğeni aldı.

Roscosmos’un Instagram’da paylaştığı “nadir” görüntü’nün altında “Dünya’nın atmosferindeki bozulma” sebebiyle ortaya çıktığı ve “Eriyen Ay” görüntüsü oluşturduğu belirtildi.

Roscosmos’un Uluslararası Uzay İstasyonu’nda bulunan Roscosmos Kozmonotu tarafından çekilen bu fotoğrafın altına şu açıklamaları ekledi;

“Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan Roskosmos Kozmonotu Fedor Yurchikhin’in tarafından yakalanan Ay’ın gün batımı görüntüsü. Bu arada, sözde “kaybolan” ay etkisi, Dünya atmosferinin bozulması nedeniyle ortaya çıkıyor.”

İlgili fotoğrafı hemen aşağıdan görebilir, Roscosmos resmi paylaşımına ulaşabilirsiniz.

İlgili İçerik  Facebook Kendi Mobil İşletim Sistemini Tasarlıyor

Roscosmos “Eriyen Ay” Paylaşımı


eriyen ay
Eriyen Ay – Roscosmos – Fedor Yurchikhin

Bu gönderiyi Instagram'da gör

Притяжение Луны… 🌔 Лунный закат, запечатленный космонавтом Роскосмоса Федором Юрчихиным с борта Международной космической станции. Кстати, эффект так называемой «исчезающей» Луны возникает из-за искажения атмосферой Земли. . . This is how the moonset looks like from the ISS… 🌔 The effect of the disappearance of the moon appears because of Earth's atmosphere distortion. Photo by Roscosmos cosmonaut Fyodor Yurchikhin from the height of the International Space Station. #роскосмос #roscosmos #roscosmosofficial #космос #мкс #луна #cosmos #space #iss #moon

Роскосмос // Roscosmos (@roscosmosofficial)'in paylaştığı bir gönderi ()


Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın