Connect with us


Dünya'dan Haberler

Rolls Royce, Coronavirüs’e Karşı Solunum Cihazı Üretiyor

Dünyanın en eski ve en lüks otomobil üreticilerinden biri olan Rolls Royce, dünyaya tehlike saçan ve 43.288 kişinin ölümüne sebep olan Corona Virüsüne karşı solunum cihazı (ventilatör) üretecek.

Zaman:

Tarih:

Rolls Royce, Coronavirüs'e Karşı Solunum Cihazı Üretiyor

Dünyanın en eski ve en lüks otomobil üreticilerinden biri olan Rolls Royce, dünyaya tehlike saçan ve 43.288 kişinin ölümüne sebep olan Corona Virüsüne karşı solunum cihazı (ventilatör) üretecek.


İlginizi Çekebilir: Dünyanın En Değerli 30 Markası (2019)

Tüm dünyaya tehlike saçan corona virüsü 875 bin kişiye bulaşarak 43.288 kişinin ölümüne sebep oldu. Virüs tehlikesini arttırırken, Hastanelerde virüse yakalanan insanların hayatını koruyabilmek amacıyla aşırı miktarlarda ventilatöre, yani solunum cihazına ihtiyaç duyuluyor. Gerekli miktarların asla karşılanamaması sebebiyle bir çok özel şirket de ventilatör üretimi konusunda adımlar atıyor.

İngiltere merkezli otomobil, havacılık, savunma ve mühendislik şirketi Rolls Royce, hükümete sağlık konusunda destek vermek amacıyla ventilatör üretimi konusunda büyük bir yardım sağlayacak. 1904’den beri aktif olarak çalışan şirket, otomobil üretimlerinin yanında ülkesine her konuda destek olmasıyla da biliniyor.

VentilatorChallengeUK  isimli Şirketler Birliği kampanyası’nın bir üyesi olan Rolls-Royce, bu konsorsiyum ile birlikte ülkesi için ventilatör üretimleri yapacak. Ayrıca İngiltere’de ventilatör üretecek olan tek özel şirket Rolls-Royce değil. Bu konsorsiyum’a dahil olan havacılık ve savunma sanayi BAE Systems de ventilatör üretimi konusunda çalışmalar yürütecek.

Rolls-Royce savunma sistemleri sorumlu genel müdür yardımcısı Craig Askew, konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı;

Rolls-Royce, Corona virüsü ile mücadelede çok önemli bir role sahip. İhtiyaç duyulan solunum cihazlarının üretimini artırmaya odaklanmış bir konsorsiyumda yer almaktan gurur duyuyoruz. Hayatların kurtarılmasına yardımcı olabilecek cihazları üretmek için tam hızda çalışmaya odaklanacağız. Böylesine zorlu bir görevi tereddüt etmeden kabul eden tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

Geçtiğimiz zamanlarda Amerika’da da bir çok şirket bu konuda adımlar atmış, Dyson şirketi yeni bir ventilatör tasarlamıştı. Ardından ise 5.000 ventilatörü Uluslararası sağlık kuruluşlarına bağışlamıştı. İlgili Haber

Corona virüsü ile ilgili tüm güncel gelişmelere “kitle.net” web sitemizden ulaşabilir, hemen aşağıdan son durum bilgisini görebilirsiniz.

Corona Virüsü Son Durum (01.04.2020 – 16:45)


Her 10 Corona Vakasından Yalnızca 1'i Tespit Edilebiliyor

  1. Bulaştığı Toplam Kişi: 882.068
  2. Etkin Vaka: 652.865
  3. Hayatını Kaybedenler: 44.136
  4. Kurtarılan Kişi: 185.067
  5. Türkiye: 13.531 etkin vaka – 214 ölüm
  6. İtalya: 77.635 etkin vaka – 12.428 ölüm
  7. Çin: 2.004 etkin vaka – 3.312 ölüm
  8. ABD: 178.285 etkin vaka – 4.074 ölüm
  9. İspanya: 70.436 etkin vaka – 9.053 ölüm

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsor

Güncel