Rockstar Games, Elon Musk’ın Hedefi Oldu

Elon Musk, dünyanın en çok oynanan oyunlarından olan GTA 5'in yapımcısı Rockstar Games ile alay edici bir paylaşımda bulunarak yüz binlere beğeni aldı.
 Rockstar Games, Elon Musk’ın Hedefi Oldu

Tesla ve SpaceX gibi şirketlerin kurucusu olan ünlü milyarder Elon Musk, Twitter‘ı en aktif kullanan ünlülerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Bir çok kez yaptığı paylaşımlar ile dikkatleri üzerine çeken Elon Musk, bugün de oldukça konuşulacak paylaşımlarda bulundu. Musk’ın bugünkü hedefinde ise Rockstar Games şirketi ve Jeff Bezos vardı.

Geçtiğimiz saatlerde Twitter hesabından bazı paylaşımlarda bulunan Elon Musk, GTA serisi ile dünyada iyi bir ün salan Rockstar Games‘i hedef aldı. Musk, Rockstar Games’in GTA 5‘i sonuna kadar kullanması ve “suyunu çıkarana kadar” para kazanmaya çalışmasını eleştiren bir caps(meme/mim) paylaştı. Bildiğiniz gibi GTA 5, 2013 yılında çıkış yaptı ve bugüne kadar her platformda yer alıyordu.

Önümüzdeki zamanlarda çıkış yapacak olan PlayStation 5 için de tasarlanan GTA 5, Rockstar Games’i Elon Musk’ın hedefi haline getirdi. Milyonlarca oyuncunun GTA 6’yı beklemesine rağmen Rockstar Games’in GTA 5’i sonuna kadar kullanmasını eleştiren Musk, kısa sürede 1 milyona yakın beğeni topladı. Binlerce kişi de Musk’ın bu paylaşımına destek verdi.

İlgili İçerik  Riot Games: Güvenlik Açığı Bulana 100 Bin Dolar Ödül
Rockstar Games, Elon Musk'ın Hedefi Oldu

Rockstar Games’in GTA 5 ile ilgili bu tutumu sadece Elon Musk’ın da hedefi olmadı. Bir çok kişi sosyal medyada Rockstar Games’i hedef alırken, YouTube’da da parodi videolar ve caps’ler yayınlandı. GTA 5’in PlayStation 6’da ve 7’de bulunacağı capsler üretildi ve sosyal medyada viral haline geldi.

Elon Musk, Rockstar Games ile ilgili bu caps’i yorumlamadan direkt olarak hesabında paylaştı. Bu haberi yazdığımız andan itibaren tweet 820 bin 600 kişi tarafından beğenildi. Ayrıca 138 bin 300 kişi de tweet’i yeniden paylaştı. Elon Musk’ın bugünkü tek hedefi Rockstar Games de değildi. Musk, dünyanın en zengin kişisi olan Jeff Bezos‘un sürücüsüz taksi şirketi Zoox’u satın alması sebebiyle “Taklitçi Bezos” paylaşımında bulunmuştu. İlgili habere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz…

Bir önceki yazımız olan League of Legends'ın Yeni Şampiyonu "Lilia" Olabilir (Güncellendi) başlıklı makalemizde League of Legends, Lilia ve LoL hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın