Connect with us


Oyun Haberleri

Rocket League Ücretsiz Oluyor: Oyun Steam’den Kaldırılıyor

Steam üzerinde büyük bir başarı yakalayan ücretli online oyun Rocket League, önümüzdeki zamanlarda ücretsiz olacak ve Steam’de satıştan kaldırılacak.

Zaman:

Tarih:

Rocket League Ücretsiz Oluyor: Oyun Steam'den Siliniyor

Arabalarla oynanan futbol oyunu tarzında bir video oyunu olan ve milyonlarca oyuncunun dikkatini çekmeyi başaran Rocket League, dünya çapında milyonlarca oyuncuya ulaşmasının ardından ilginç bir karar aldı. Karara göre Steam’de şuanda ücretli olarak satışa sunulan Rocket League, ilerleyen zamanlarda gelecek güncellemeyle birlikte tamamen ücretsiz bir oyun haline gelecek ve Steam’den kaldırılacak. Oyun, yalnızca Epic Games’te yayınlanacak.

Milyonlarca oyuncunun dikkatini çeken bu haber oyunun geliştiricisi Psyonix tarafından geldi. 2015 çıkışlı sevilen oyun Rocket League, ünlü YouTuberların oynaması ve oyunu tanıtması sebebiyle kısa sürede büyük bir popülerliğe kavuşmuş, oldukça iyi bir satış başarısı yakalamıştı. Yıllardır büyük bir oyuncu kitlesine sahip olan Rocket League, toplamda 75 milyon kopya satmayı da başarmıştı.

Arkadaşlarınızla oynayabildiğiniz arabayla futbol oyunu tarzı bu video oyunu, oyuncuların gönlüne kısa sürede taht kurmuş ve değişik konseptiyle dikkat çekmişti. 75 milyonluk satış başarısının ardından oyunun yapımcı şirketinden dikkat çekici açıklamalar geldi. 5 yıllık bir geçmişi bulunan Rocket League’nin ücretsiz olacağı, oyunun yapımcı şirketi Psyonix tarafından açıklandı. Bu durum birçok kişi tarafından beğenilse de, oyunu satın alan oyuncular tepki gösterdi. Fakat oyunu önceden satın aldıysanız daha şanslısınız.

Rocket League Ücretsiz Oluyor: Oyun Steam'den Siliniyor

Rocket League’nin yapımcı şirketi Psyonix, oyunu ücretsiz yapmadan önce pek çok detayı düşünmüş ve ona göre hareket etmiş. Oyuna gelecek olan dev bir güncelleme, hem eski oyuncuları, hem de oyunu almak isteyen yeni oyuncuları sevindirecek türde. Eğer oyunu satın almadıysanız şanslısınız, çünkü oyunu ücretsiz olarak oynama şansınız var. Eğer oyunu daha önceden aldıysanız da şanslısınız, çünkü hem birçok ödül sizi bekliyor, hem de oyuna erken erişim kurmuş oldunuz.

Psyonix‘in açıklamalarına göre oyunu daha önce satın alan oyuncular oldukça iyi ödüller ile karşılaşacak. Bu ödüllerden ilki, oyun ücretsiz olmadan önce yayınlanan tüm DLC‘ler, oyunu satın almış olan kişilere hediye edilecek. 2. olarak, oyunu oynamaya başladığınız yılın yazılı olduğu bir çerçeve hediye edilecek. 3. Legacy kalitesinde 200’ü aşkın eşya ve devamı ise aşağıda sıralandığı şekilde;

  • Golden Cosmos Boost
  • Faded Cosmos Boost
  • Diece-Oro
  • Huntress Banner

Buradan da anlayacağınız üzere Rocket League ücretsiz bir oyun olacağı için, oyun içi paketler ücretli hale gelecek. Yani oyun free to play bir oyun olacağı için gelir de oyun içerisindeki eşyalardan sağlanacak. Siz de oyunu daha önce satın aldığınız için Rocket League tarafından ödüllendirilecek ve birçok ücretli eşyaya ücretsiz sahip olabileceksiniz. Aslında oyuna ücretsiz olarak ulaşan oyuncular, eski oyunculara verilen bu ödülleri para vererek satın alabilecek. Yani olay, genelinde oldukça güzel görünüyor.

Rocket League Ücretsiz Oluyor: Oyun Steam'den Siliniyor

Diğer bir yandan oyun ücretsiz olduğunda Epic Games üzerinde satışa sunulacak ve dileyen herkes Epic Games üzerinden oyunu indirebilecek. Steam üzerindeki satış sayfası ise kaldırılarak sadece Epic Games’e geçiş yapılmış olacak. Oyunun tam olarak ne zaman ücretsiz olacağı bilinmese de, yakın bir zamanda gelecek dev güncellemeyle bunun gerçekleşeceği düşünülüyor. Ayrıca belirtmemiz gereken bir diğer şey, oyunu bu açıklamalardan sonra alan kişiler, bu ödüllerin birçoğuna sahip olamayacak. Yani bu ödüller için oyunu satın almanızı önermeyiz, bunun yerine ücretsiz olmasını beklemek daha mantıklı olabilir.

İlerleyen zamanlarda gelişmeleri hep birlikte göreceğiz. Dilerseniz gelişmelerden haberdar olmak ve güncel teknoloji haberlerine göz atmak için “kitle.net” web sitemizi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsor

Güncel