Connect with us


Sinema ve Televizyon

Robert Downey Jr: “Sherlock Holmes Sinematik Evreni Kuracağız”

Iron Man rolüyle tanınan dünyaca ünlü oyuncu Robert Downey Jr., eşi ile birlikte yaptığı açıklamalarda Sherlock Holmes sinematik evreni oluşturacaklarını belirtti.

Zaman:

Tarih:

Sherlock Holmes Sinematik Evreni Kuruluyor

Dünyanın en ünlü aktörlerinden biri olan Robert Downey Jr., yaptığı açıklamalarda oldukça dikkat çeken ifadelere yer verdi. Marvel Sinematik Evrenindeki Iron Man/Tony Stark rolüyle çok büyük bir ün yakalayan ve dünya çapında milyonlarca hayran edinen ünlü oyuncu Robert Downey Jr, Avengers serisinin End Game filminde Marvel Sinematik Evrenindeki oyunculuğuna son vermiş ve Marvel dışında başka yapımlara imza atmıştı.

Avengers: Endgame filmiyle Marvel Sinematik Evrenindeki oyunculuğuna son veren Robert Downey Jr., daha sonra ilk olarak Dolittle filmiyle karşımıza çıkmıştı. Fakat Dolittle filmi ile Marvel’daki gibi büyük bir başarı yakalanamamış ve beklenen başarı gelmemişti. 175 milyon dolarlık bütçeye sahip olan Dolittle filmi, sinemada 249 milyon dolarlık hasılat elde etmişti. Bu da 2,8 milyar dolar hasılat elde eden Avengers: Endgame filminin çok daha fazla gerisindeydi tabii ki.

Marvel Sinematik Evrenindeki oyunculuğunun sonlanmasının ardından tüm zamanını diğer yapımlara ayıran ünlü aktör Robert Downey Jr., şimdi de Sherlock Holmes filmi için çalışmalara başladı. Marvel Sinematik Evrenindeki oyunculuğuna devam ettiği süreçte Sherlock Holmes filmlerine zaman ayıramayan ünlü oyuncu, şimdi çok daha dikkat çekecek bir Sherlock Holmes serisiyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Sherlock Holmes Sinematik Evreni Kuruluyor

Robert Downey Jr: "Sherlock Holmes Sinematik Evreni Kuracağız" Iron Man rolüyle tanınan dünyaca ünlü oyuncu Robert Downey Jr., eşi ile birlikte yaptığı açıklamalarda Sherlock Holmes sinematik evreni oluşturacaklarını belirtti.

Robert Downey Jr. ve eşi Susan Downey‘nin açıklamalarına göre Marvel Sinematik Evreninden ayrılan ünlü oyuncu, artık Sherlock Holmes serisi için oldukça iyi çalışmalara imza atmaya hazırlanıyor. Marvel’daki oyunculuğunu sonlandırdığından dolayı artık çok daha fazla zamana sahip olan ünlü oyuncu, şimdi de Sherlock Holmes Sinematik Evreni oluşturmak için çalışmalara başladı.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Robert Downey’nin eşi Susan Downey, Sherlock Holmes’ün yalnızca 3. filmini yapabileceklerini, fakat Warner Media‘nın bundan çok daha fazlasını istediğini belirtti. Warner Media’nın bundan daha fazlasını inşa etmek ve bazı karakterleri ön plana çıkarmak istediğini açıklayan Susan Downey, çok büyük planlarının olduğunu, fakat çok fazla koordinasyon gerektiğini belirtti. “Sonuçta Marvel Sinematik Evreni 1 Günde Kurulmadı” diyen Susan Downey, Sherlock Holmes Sinematik Evreni üzerinde uzun bir süre çalışacaklarının sinyallerini verdi.

Benzer içerik:  Üzücü Haber: Bu Yıl Yeni Bir Marvel Filmi Gelmeyecek
Robert Downey Jr: "Sherlock Holmes Sinematik Evreni Kuracağız" Iron Man rolüyle tanınan dünyaca ünlü oyuncu Robert Downey Jr., eşi ile birlikte yaptığı açıklamalarda Sherlock Holmes sinematik evreni oluşturacaklarını belirtti.

Sherlock Holmes’ün ilk filmi 285 milyon dolarlık bir hasılat getirirken, Sherlock Holmes 2 filmi ise yaklaşık 550 milyon dolarlık bir hasılat getirmişti. Robert Downey Jr.’ın Dolittle filminden çok daha büyük başarıya sahip olan bu yapım, bu sebeple Warner Media’nın şuanki gözdelerinden biri haline geldi. Yapılan açıklamalara göre Sherlock Holmes 3 olarak bir devam filmi çıkarmak yerine bir Sherlock Holmes Sinematik Evreni inşa edilecek ve devam filminden çok daha fazlası yapılacak.

Eğer Warner Media’nın planları iyi bir şekilde ilerlerse, Sherlock Holmes Sinematik Evreni kurulacak ve Sherlock Holmes serisinin üçüncü filmi 22 Aralık 2021 tarihinde, bundan 1 yıl sonra vizyona girecek. Sinematik Evren ile birlikte yan karakterlere de ev sahipliği yapacağı düşünülen Sherlock Holmes 3. filmi, çok farklı detaylarla karşımıza çıkacak gibi görünüyor…

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir