Riot Games, Yuumi Hakkında İlginç Bir İtiraf Yaptı

League of Legends yapımcı şirketi Riot Games, LoL oyununun en güçlü destek karakteri olan Yuumi hakkında ilginç bir blog makalesi yayınladı.
 Riot Games, Yuumi Hakkında İlginç Bir İtiraf Yaptı

Dünyanın en çok oynanan MOBA oyunlarından biri olan League of Legends‘ın uzun zamandır konuşulan ve oldukça fazla tepki çeken destek karakteri Yuumi hakkında Riot Games tarafından bir açıklama yayınlandı. Oyuncularının mesajları ve talepleri doğrultusunda bir blog yazısı yayınlayan Riot Games, Yuumi karakteri hakkındaki görüşlerini ve Yuumiye karşı oynamanın “adil olmadığını” itiraf etti.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz zamanlarda yayınlanan League of Legends oyununun yeni karakteri Yuumi, bir çok kişi tarafından sevilerek oynansa da, rakibiniz olarak karşınıza geldiğinde oldukça zor bir hal alabiliyor. Yuumi, pek çok oyuncunun da şikayet ettiği gibi destek verdiği şampiyonun fazlasıyla güçlü olmasını sağlıyor. Diğer bir yandan şampiyonun kolaylığı da tepkilere sebep oluyor.

Yuumi, genel olarak alt koridorda oynayan ve ADC’leri desteklemek üzere tasarlanan bir destek şampiyonu. Fakat Yuumi’yi diğer destek şampiyonlarından ayıran şey, hem çok kolay olması, hem de desteklediği her şampiyonun oldukça fazla güçlenmesi. Bu da oyunları bir hayli sinirlendirmeye, tilt etmeye yetiyor. Yayınlandığı günden beri bir çok oyuncu tarafından tepki gören Yuumi karakteri, Riot Games’in de ilgisini çekmiş gibi görünüyor.,

Yuumi Neden Gerçek Bir Kedinin Oynayabileceği Kadar Basit Bir Şampiyon?

Yuumi Neden Gerçek Bir Kedinin Oynayabileceği Kadar Basit Bir Şampiyon?

League of Legends’ın tatlı mı tatlı kedi şampiyonu Yuumi, her ne kadar bir çok oyuncu tarafından sevilse de, bir çok oyuncu tarafından çok güçlü ve kolay bulunuyor. Bu şikayetler Riot Games’in dikkatini çekmiş olmalı ki, resmi Riot Games blogunda ilginç bir makale yayınlandı. Makalenin birinci başlığıysa “Yuumi Neden Gerçek Bir Kedinin Oynayabileceği Kadar Basit Bir Şampiyon?” şeklinde.

Oyuncuların “Yuumi çok basit ve güçlü” tepkileri üzerine blogda bu başlığa cevap veren Riot Games, bu soruya yanıt verdi. “Aslında bu düşüncenin yanlış olduğunu düşünüyoruz” açıklamasında bulunan Riot Games, bunun aksini kanıtlamanın en kolay yolunun “Şampiyon Ustalık Eğrisi” olduğunu belirtti. Ardından Şampiyonluk Eğrisi grafiğini paylaşan Riot Games, Yuumi’nin aslında Akali ve Qiyana ile aynı ustalık eğrisine sahip olduğunu kanıtladı. Bununla birlikte Mordekaiser gibi şampiyonların Yuumi’den çok daha fazla ustalık eğrisi olduğu gösterildi.

İlgili İçerik  Facebook, Bulut Oyun Servisi PlayGiga'yı Satın Aldı

Diğer bir yandan Yuumi’nin çok sevildiğini ve oldukça fazla oynandığını paylaşan Riot Games, bu sebeple Yuumi’nin hikayede özgün bir yeri olduğunu ve şampiyonun hikayeden kaldırılmayacağını da belirtti. Bunun yerine Yuumi karakteri üzerinde dengeleme çalışmalarına yer verildi.

Yuumi’ye Karşı Oynamak Adil Değil

Riot Games, açıklamalarının devamında ise “Yuumi’nin dengeli olduğunu düşünüyor muyuz?” başlıklı sorunun cevabını verdi. “Yuumi’nin dengeli bir durumda veya oyun sağlığı açısından iyi bir noktada olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.” açıklamasında bulunan Riot Games, Yuumi hakkındaki görüşlerini de belirtmiş oldu. Açıklamalarının devamında “Yuumi’ye karşı oynamanın adil olmadığını kabul ediyoruz.” ifadelerine yer veren Riot Games, Yuumi hakkında daha yaratıcı fikirler gerektiğini ve şampiyonun diğer karakterlerle dengelenmesi gerektiğini söyledi.

Diğer bir yandan şampiyonun oyundan kaldırılmasının iyi bir fikir olmadığını belirten Riot Games, Yuumi’nin her zaman hikayede yer alacağının sinyallerini de verdi. Bu sayede “Yuumi Kaldırılacak mı” sorusunun cevabını da öğrenmiş olduk. Dilerseniz güncel oyun ve teknoloji haberleri için “kitle.net” web sitemizi takip edebilir, veya sayfanın en altından konu hakkındaki görüşlerinizi yorum yazabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2020'de Çıkacak En İyi 25 Video Oyunu başlıklı makalemizde 2020 Video Oyunlar, Yeni PC Oyunları ve Yeni PS Oyunları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın