Riot Games, Rapor Sisteminde Büyük Değişikliğe Gidiyor

Riot Games, League of Legends'ın rapor sistemi hakkında yeni makale yayınladı. Makaleye göre rapor sistemine oldukça iyi yenilikler ve geliştirmeler getirilecek.
 Riot Games, Rapor Sisteminde Büyük Değişikliğe Gidiyor

Dünyanın en çok oynanan MOBA oyunlarından olan League of Legends‘ın yapımcı şirketi Riot Games, oyunun yıllarca tartışılan rapor sistemi hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz zamanlarda sizlere haberimizde aktardığımız gibi Riot Games, rapor sisteminde oldukça iyi değişiklikler yapacak.

Riot Games’in resmi internet sitesinde yayınlanan blog makalesine göre League of Legends’ın şampiyon seçim ekranına oyuncu susturma ve oyuncu raporlama sistemi dahil edilecek. Uzun zamandır bilinen bu güncellemenin, 2020 Temmuz güncellemesi ile birlikte oyuna geleceği söyleniyor. Diğer bir yandan daha önceden de konuşulan bu konu dışında pek çok yeniliğin de raporlama sistemine ekleneceği belirtiliyor.

Riot Games, Rapor Sisteminde Büyük Değişikliğe Gidiyor

Oyuncu davranışları ve raporlama sistemi hakkında uzun bir yazı yayınlayan Riot Games, League of Legends‘ın rapor sisteminin ne yönde geliştirileceği konusunda oldukça detaya yer verdi. Oyun içerisinde bilerek kaybetme yönünde bir çok hareketin bulunduğunu söyleyen Riot Games, bu konuda geliştirme yapmaları gerektiğini ve bu geliştirmelerin oldukça önem taşıdığını söyledi.

Kazanma ihtimalini etkileyen ve bu ihtimali azaltan davranışlar hakkında araştırmalar yaptıklarını belirten Riot Games yetkilileri, “Bilerek beslemek, oyunu sabote etmek, takım arkadaşlarını oyunda taciz etmek, takımın huzurunu kaçırmak, boş durmak veya bilerek oyundan ayrılmak” gibi davranışların önlenmesi gerektiğini, bu konuda pek çok değişikliğe ihtiyaç olduğunu bildiklerini belirtti.

Riot Games, Rapor Sisteminde Büyük Değişikliğe Gidiyor

Oyuncu raporlarındaki en büyük payı “Bilerek Besleme, Oyundan Ayrılma ve Oyunda Boş Durma” şikayetlerinin aldığını belirten Riot Games, bu konuya özel iki hedef belirledi. Bu 2 hedef ise “Bu davranışları azaltmak ve bu davranışların verdiği zararı en aza indirmek” şeklindeydi.

İlgili İçerik  Mount & Blade II: Bannerlord Steam'de Rekor Kırdı

Oyunculara verilen zararı azaltmak: Oyunları mahveden davranışları tamamen engellememiz mümkün değil. Dolayısıyla bu davranışlara maruz kalan oyuncuların, onlardan mümkün olduğunca az etkilenmesini sağlamak çok önemli.” açıklamasında bulunan Riot Games, herhangi bir oyuncunun afk kalması veya boş gezmesi durumunda takıma verilen zararı minimuma indirme konusunda çalışma yapacaklarının sinyallerini verdi.

Bu durumda o oyuncuya oyun içi bir yaptırım uygulanabilir veya yerine herhangi bir sistem tarafından oyuncu ataması yapılabilir. Bu konuda yapılacak geliştirme henüz belli değil fakat Riot Games, “elle tutulur” sonuçlar görebilmek için çalıştıklarını belirtti. Yani League of Legends’ın rapor sisteminin, her zamankinden daha güçlü olması Riot Games’in şimdiki en büyük hedefi.

Riot Games, kararlı olduklarını makalenin sonuna yazdığı şu paragraf ile dile getirdi; “Güncellememiz gereken çok fazla şey var ama ekibimiz davranış sistemlerini günümüz standartlarına getirmekte kararlı. Değişiklikler, bulduğumuz çözümlerin durumu ve atacağımız sonraki adımlar hakkında sizi her ay bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Dilerseniz buraya tıklayarak Riot Games’in ilgili makalesinin tamamına göz atabilirsiniz. Ayrıca konu hakkında gelişmelerden ve güncel teknoloji haberlerinden anında haberdar olmak için “kitle.net” web sitemizi takipte kalın…

Bir önceki yazımız olan 2020'de Çıkacak En İyi 25 Video Oyunu başlıklı makalemizde 2020 Video Oyunlar, Yeni PC Oyunları ve Yeni PS Oyunları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın