Riot Games, League of Legends Türkiye Verilerini Paylaştı

 Riot Games, League of Legends Türkiye Verilerini Paylaştı

Riot Games‘in Türkiye Direktörü Erdinç İyikul, League of Legends Türkiye oyuncuları hakkında ilginç veriler paylaştı. LoL Oyuncu sayısının yanı sıra Türkiyedeki oyuncular hakkında bazı bilgiler verildi.


İlginizi Çekebilir: League of Legends Kitle Kontrol Nedir ve Nasıl Engellenir?

Geçtiğimiz zamanlarda League of Legends oyununun Türkiye server’ı hakkında ilginç veriler paylaşan Riot Games Türkiye Direktörü Erdinç İyikul, oyuncu sayısı, yaş ortalaması, en çok oynanan kahraman türü gibi dikkat çeken verileri de paylaştı.

Verilere göre dünya çapında 100 milyondan fazla aktif oyuncusu olduğu bilinen League of Legends oyununun sadece Türkiye server’ına kayıtlı 15 milyon oyuncu bulunuyor. Ayrıca bu 15 milyon oyuncunun 2 milyonu geçtiğimiz yıl içerisinde oyuna katılmış. Türkiye’de en çok oynanan online oyun olan League of Legends, 2009 yılında piyasaya sürüldüğünden beri oldukça ilgi çeken bir oyun haline geldi.

Özellikle genç yaştaki kişiler tarafından tercih edilen oyunun ortalama yaşı ise 15-25 yaş arası olarak belirlendi. Oyuncuların büyük çoğunluğu ise oyunu akşam saatlerinde ve hafta sonu tercih ediyor. Oyuncuların en aktif olduğu saatler ise 19.00-22.00 arası olarak belirlenmiş. League of Legends, 2019 yılında ülkemizde toplam 400 milyon saatten fazla oynanmış. Verilere göre oyun Türkiye’de, en çok Cumartesi ve Pazar günleri oynanmış.

İlgili İçerik  League of Legends: Wild Rift Karakterleri

Türkiye’deki oyuncu çoğunluğu Lise ve Üniversite öğrencilerinden oluştuğu söylenen LoL oyunu’nda ülkemizde en çok suikastçi rolü karakterler oynanmış.

Riot Games: Türkiye’deki Oyuncular Sonuç Odaklı

Riot Games 1000. Kostüm Gelirlerini Bağışlayacak

League of Legends’ın Türkiye’deki oyuncu profili hakkında bilgiler veren Erdinç İyikul, şu açıklamalarda bulundu;

“Türkiye’deki oyuncu profiline baktığımızda hızlı sonuç almak isteyen, tek hamleyle rakibin en kritik noktasını ortadan kaldırabilen karakterlerin tercih edildiğini görüyoruz. Oyuncularımız, seçtiği rolün etkili olmasını, maçlarda ön plana çıkmasını tercih ediyor. Bu nedenle, örneğin şampiyon seçiminde özellikle ani hasar potansiyeli yüksek (suikastçi) şampiyonlar Türkiye’de çok tercih ediliyor. Geleneksel bir spor olan futbolda nasıl forvet olup gol atmayı seviyorsak; Sihirdar Vadisi’nde de hızla skor almaya, takımın yıldızı olmaya bayılıyoruz.”

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın