Riot Games: Güvenlik Açığı Bulana 100 Bin Dolar Ödül

 Riot Games: Güvenlik Açığı Bulana 100 Bin Dolar Ödül

League of Legends oyunuyla bilinen Riot Games, yeni oyunu Valorant‘ı korumak için kullandığı Vanguard sisteminde açık bulan herkese açığın büyüklüğüne göre 100 bin dolara kadar ödül vereceğini açıkladı.


İlginizi Çekebilir: Riot Games, 6 Milyon Dolarlık Yardım Topladı

Dünyanın en çok oynanan MOBA oyunlarından olan League of Legends ile tanınan ünlü oyun yapımcı şirketi Riot Games, 10. yıl etkinlikleri kapsamında bir çok yeniliğin yanında bir çok yeni oyunu duyurmuştu. Bu oyunlardan birisi ise FPS oyunu Valorant’tı. Riot Games, Valorant’ı duyururken birinci adımın hilelerle savaşmak olduğunu söyleyerek oyuncuların rahatının her türlü korunacağını belirtmişti.

Oyuncuların rahatını sağlayabilmek ve oyundaki hileleri uzaklaştırmak için çok yoğun bir şekilde çalışan Riot Games, bu kapsamda Vanguard ile anlaşma sağlayarak oyunu korumaya almak istemişti. Vanguardda anlaştığı için tepki gören Riot Games, anlaşmayı bozmayarak Vanguard’ı savundu. Ayrıca Riot Games, Valve ve Microsoft gibi bir çok şirketin yaptığı gibi Bug Bounty etkinliği başlattı. Bug Bounty, yani “Hata Ödül Programı” başlatan Riot Games, bu kapsamda Vanguard sisteminde açık keşfeden herkese 100 bin dolara kadar ödeme yapacak. Valorant oyun için buglarını bildiren kişilere ise bug’ın durumuna göre 250 dolardan 4000 dolara kadar para ödenecek.

Vanguard sistemi için Bug Bounty programı başlatan Riot Games, konu hakkında şu açıklamaları yaptı; “Yeni oyunumuz Valorant’ın hilecilere karşı daha etkili bir şekilde korunmasını sağlamak için anti-hile uygulamamız Vanguard’ı oyuna entegre ettik. Oyuncularımızın güvenliğine olan bağlılığımızı pekiştirmek için, Vanguard çekirdek sürücüsünde bulunan güvenlik açıklarını raporlayan kişilere 100.000 dolara kadar özel ödüller sunuyoruz

İlgili İçerik  Riot Games Mobil Oyunu Legends of Runeterra Yayınlandı
Riot Games Bug Bounty

Vanguard’da açık bulan kişilere minimum 250 dolar ödül verileceğini açıklayan Riot Games, bunu yukarıda da söylediğimiz gibi açığın durumuna göre yapacak. Hemen yukarıda gördüğünüz tablo, Riot Games’in ödül havuzuna koyduğu ödüllerin hangi durumlarda verileceğini yazıyor.

Riot Games Bug Bounty Şartları


  1. Bulunan açığın Vanguard’ın son sürümünde olması gerekiyor.
  2. Ayrıntılı bir raporu, açığın ispatları ve nasıl çalıştığıyla birlikte Riot Games’e göndermelisiniz.
  3. Açıklar daha önce başka bir yerde paylaşılmamış olmalı.
  4. Açıklar, Riot Games’e bildirilmeden başka bir kişiyle veya toplulukla paylaşılmamalı.

Riot Games’in yeni başlattığı Bug Bounty programı kapsamında ödül alabilmeniz için yukarıdaki listelenen tüm maddelerin yerine getirilmiş olması gerekiyor. Eğer hepsini yerine getirdiğinizi ve bir açık bulduğunuzu düşünüyorsanız hemen buraya tıklayarak Riot Games’le iletişime geçebilirsiniz. Detaylar için de yine aynı bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Crysis Remastered Doğrulandı (PC, PS4, XBOX One, Nintendo) başlıklı makalemizde Crysis, Crysis Remastered ve Crysis Remastered Ne Zaman Çıkıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın