Riot Games, Coronavirus’e Karşı 1.5 Milyon Dolar Bağışlıyor

 Riot Games, Coronavirus’e Karşı 1.5 Milyon Dolar Bağışlıyor

Dünyanın en çok oynanan çok oyunculu video oyunlarından biri olan League of Legends‘ın yapımcı şirketi Riot Games, corona virüsü ile mücadele kapsamında 1,5 milyon dolar bağış yapacak.


İlginizi Çekebilir: Riot Games, League of Legends Türkiye Oyuncularının Verilerini Paylaştı

Son zamanların en çok konuşulan oyun üreticilerinden biri olan Riot Games, 10. yıl etkinlikleri kapsamında bir çok yeni oyun duyurmuş ve bu yıl hepsini hayata geçirmek için çalışmalara başlamıştı. Dünyanın en çok oynanan oyunlarından biri olan League of Legends’ın da yapımcısı olan Riot Games, kazandığı paraları bir çok bağış etkinliği için de kullanıyor.

Geçtiğimiz zamanlarda çeşitli küresel kuruluşlara bağış yapacağını belirten Riot Games, şafakgetiren isimli bir kostüm serisi çıkarmış ve bu kostümden elde edilecek olan tüm gelirlerin bağışlayacağını açıklamıştı. Ardından sadece birkaç gün içerisinde 4 milyon dolardan fazla gelir elde edilmişti. İlgili haber hemen aşağıdadır.

Bkz: Riot, 1000. Kostüm Gelirlerini Bağışlıyor

Bağışlarıyla da bilinen Riot Games, şimdi de tüm dünyaya tehlike saçan corona virüsüne karşı 1,5 milyon dolarlık bir bağış yapacak. Riot Games kurucuları olan Marc Merrill ve Brandon Beck adına 1 milyon dolarlık bir bağış yapılacak. Riot Games adına ise 500 bin dolar daha bağışlanacak. Toplamda elde edilen 1,5 milyon dolar’ın bir kısmı Los Angeles Gıda Bankasına, bir kısmı ise Los Angeles’taki diğer küçük kuruluşlara bağışlanacak. Ayrıca Riot Games, kalan miktarı şehirde tıbbi ekipmanları bulabilmek için kullanacak. Bağış yapmak için özellikle Los Angeles’ın seçilmesinin sebebi ise Riot Games’in Los Angeles’ta kurulmuş olmasından dolayıdır.

İlgili İçerik  Riot Games, Yuumi Hakkında İlginç Bir İtiraf Yaptı

Corona virüsü ile ilgili tüm güncel haberleri “kitle.net” web sitemizden takip edebilir, hemen aşağıdan son durum bilgisine ulaşabilirsiniz.

Corona Virüsü Son Durum (26.03.2020 – 16:30)


Corona Virüsüne Karşı Alınabilecek Önlemler

  1. Bulaştığı Toplam Kişi: 486.592
  2. Etkin Vaka: 349.859
  3. Hayatını Kaybedenler: 22.020
  4. Kurtarılan Kişi: 114.713
  5. Türkiye: 2.348 etkin vaka – 59 ölüm
  6. İtalya: 57.521 etkin vaka – 7.503 ölüm
  7. Çin: 3.947 etkin vaka – 3.287 ölüm
  8. ABD: 67.549 etkin vaka – 1.054 ölüm
  9. İspanya: 40.501 etkin vaka – 3.647 ölüm

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın