Riot Games 6 Milyon Dolarlık Yardım Topladı

 Riot Games 6 Milyon Dolarlık Yardım Topladı

League of Legends oyununun yapımcı şirketi Riot Games, küresel oyun içi bağış toplama kuruluşu ImpactAssets ile anlaşarak büyük miktarlarda bağış topladı. 6 milyon dolarlık bir yardım toplandığını açıklayan Riot Games, daha fazla yardım kaynağı için çalıştıklarını söyledi.


İlginizi Çekebilir: Turkcell, Ücretsiz 340 RP Dağıtıyor

Riot Games Sosyal Etki Fonu için 6 milyon dolarlık, yani 40 milyon TL’lik yardım toplandığını açıklayan Sosyal Etki Fonu Başkanı Jeffrey Burrell, oyuncuların cömertliği sayesinde bu rakamlara ulaşıldığını belirtti. League of Legends oyunu kadar yaptığı yardımlarla da tanına Riot Games, sık sık sosyal yardımlar için bağışlar topluyor ve ilgili kurumlara fon sağlıyor.

Riot Games Sosyal Etki Fonu Başkanı Burrell, yerel ve küresel anlamda anlamlı bir etki yaratabilmek amacıyla daha çok çalışma yürüteceklerini söyledi. Çoğunuzun bildiği üzere oyuna geçtiğimiz zamanlarda gelen Karma karakteri kostümü “Dawnbringer Karma” kostümünü satın alan herkesten elde edilen gelir bağışlanıyor. Bir kaç aydır devam eden bu kampanya şuanda da sürdürülüyor.

İlgili İçerik  Riot Games, Coronavirus'e Karşı 1.5 Milyon Dolar Bağışlıyor
Dawnbringer Karma
Dawnbringer Karma

Ayrıca oyuna dün gelen güncelleme ile, oyuna giriş yapan kişiler ülkesine göre 3 yardım kuruluşundan birini seçerek bağış yapabiliyor. Daha sonra seçim yapan oyuncu herhangi bir bağış kostümü aldığında, oylama ekranından seçtiği vakıfa bağış yapılıyor.

10-23 Nisan arası boyunca oyunun anasayfasına kalacak olan bağış oylaması, daha sonrasında sonra erecek. Daha sonra en çok oyu alan kuruluş, yardım havuzundaki bakiyenin %50’sini alacak. Diğer yardım kuruluşlarına ise %25-%25 dağıtılacak. Ayrıca bağış uygulaması, LoL uygulamasının istemcisinde, 3 kuruluş arasından seçilerek yapılıyor.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın