Riot Games, 5v5 FPS Oyunu Valorant’ı Duyurdu

 Riot Games, 5v5 FPS Oyunu Valorant’ı Duyurdu

Dünyanın ve Türkiyenin en çok oynanan oyunlarından biri olan League of Legends‘in yapımcısı Riot Games, alışılmadık bir oyun ile karşımıza çıkıyor. Riot Games, 5v5 karşılaşmalar ile oynanacak yeni FPS oyunu Valorant‘ı duyurdu.


İlginizi Çekebilir: Riot Games, Türkiye Oyuncu Verilerini Paylaştı

Dünyanın en çok oynanan oyunlarından biri olan League of Legends oyunu ile ün salan Riot Games, 10. yıl etkinlikleri kapsamında isimlerindeki “Game’s“in hakkını verebilmek için yepyeni oyunlar çıkaracağını duyurmuştu. Şuan şirketin sahip olduğu tek oyun League of Legends olurken, önümüzdeki zamanlarda bir çok oyun daha piyasaya çıkacak.

Riot Games’in tanıttığı en son oyun olan Valorant, CS:GO gibi oyunlara büyük bir rakip olabilecek. 5’e karşı 5 oyuncu ile oynanacak olan oyun FPS savaş oyunu olacak. CS:GO’ya benzeyen oyun, LoL oyunundaki gibi çeşitli karakterler ile oynanacak.

Ayrıca Riot Games yetkililerinin açıklamalarına göre oyun, sistemlerde ortalama 60-144 FPS performans gösterecek ve en eski sistemde bile en yüksek kare ile çalışacak. Açıklamalara göre 10 yıllık sistemlerde bile en az 30 FPS almak hedefleniyor.

İlgili İçerik  Riot Games: Güvenlik Açığı Bulana 100 Bin Dolar Ödül

Riot Games, ilk FPS oyunu olan Valorant’da hilelere de savaş açacak. Öncelikli olarak hilelerle ilgilenecek olan ekip, herhangi bir hile karşısında direk olarak önlem alacak ve kullanıcılara iyi bir oyun ortamı sağlayacak.

Valorant, açıklamalara göre 2020’nin yaz aylarında oyunculara sunulacak.

Riot Games’in yeni FPS oyunu olan Valorant’ın tanıtım videosuna hemen aşağıdan ulaşabilir, karakter isimlerini de aşağıya kaydırarak görebilirsiniz.

Valorant Oyunu Karakter İsimleri


  • Brimstone
  • Phoenix
  • Cypher
  • Omen
  • Jett
  • Sova
  • Viper
  • Sage

Bir önceki yazımız olan Oppo Reno 3 Pro Tanıtıldı - Fiyatı ve Özelikleri başlıklı makalemizde OPPO, Oppo Reno ve Oppo Reno 3 Pro hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın