Riot Games 1000. Kostüm Gelirlerini Bağışlayacak

 Riot Games 1000. Kostüm Gelirlerini Bağışlayacak

Riot Games’in geçtiğimiz günlerde duyurduğu Karma adındaki yeni organizasyon ile Şafakgetiren Karma kostümlerinden elde edilen tüm gelirlerin bağışlanacağını söyledi.

Riot bu etkinlik ile birlikte hem 1000. kostümlerini kutlamak amacıyla yardım toplayacaklar, hem de desteğe ihtiyacı olan yardım kuruluşlarına bağışlayacak. Gelirlerin bağışlanacağı yardım kuruluşları da tamamen oyuncular tarafından seçilecek. Geçtiğimiz yıl Sonsuz Karanlık Cho’Gath’ın tüm gelirlerini bağışlayan Riot Games, bu sene de büyük bir kampanya düzenleyecek.

Kampanya kapsamında 12 aralık 2019 – 13 ocak 2020 tarihleri arasında Riot Games’in League of Legends üzerinde belirttiği “belirli” ek kostüm ve özellikleri satın alanlardan toplanan gelirler yardım kuruluşlarına bağışlanacak.

Riot Games’in sunduğu içerikler kampanya kapsamında alınabilecek, daha sonra ise mağazadan kaldırılacak. İşte Riot Games’in gelirlerini bağış yapacağı o ek içerikler;

  • Şafakgetiren Karma Kostümü
  • Şafakgetiren Karma Renkleri
  • Şafakgetiren Karma Çerçeve Seti
  • Şafakgetiren Karma Paketi
  • Şafakgetiren Karma Kalp Paketi
  • “Sevgiler” İfadesi
Annie - League of Legends
Annie – League of Legends

Riot Games, bu ek içerikleri almak isteyenler için kampanya bitiminden önce almalarını öneriyor. Çünkü kampanya bitince hiçbir şekilde direkt olarak satın alınamayacak. Riot Games, bir ihtimal bu kostümlerin daha sonra cevher ile alınabileceğini belirtiyor.

Riot Games yaptığı açıklamada bir çok yardım kuruluşuna bağış yapılacağını ve her birine en az 10.000 dolar bağışlanacağını belirtti.

Riot Games’in yeni bağış etkinliği hakkında ki resmi ve tam açıklaması aşağıda bulunuyor;

Şafakgetiren Karma 12 Aralık 2019 ve 13 Ocak 2020 tarihleri arasında alınabilecek. Daha sonraysa içerikler Mağaza’dan kaldırılacak. Kostüm ve ilgili içerikler gelecekte Cevher Mağazası’na gelebilir; ancak bağış kampanyası sonlandıktan sonra doğrudan alınamayacaklar.

Toplumsal Etki Fonu, oyun geliştiricisi ve yayınlayıcısı Riot Games’den tamamen ayrı bir kuruluş olan özel bir hayırseverlik girişimi. Fon sayesinde dünyanın en büyük sorunlarını çözmeyi hedefleyen çeşitli küresel kuruluşlara doğrudan yatırım yapabilecek ve bağışta bulunabileceğiz. Bugüne kadar eğitim, fırsat ve küresel vatandaşlık alanlarında eşitlik kurulabilmesi için oyuncular adına 4 milyon doların üstünde bağış yaptık bile.

Küresel bir şirket olmak, toplumsal etkiye küresel bir anlayışla yaklaşmamızı sağlıyor. Yine de toplumsal sorunlara en iyi çözümlerin, işin içinde olanlardan çıkacağının farkındayız. Oyuncular, Riot Games Toplumsal Etki Fonu’yla dünya çapında desteklemek istediği amacı seçebilecek.

2020’nin ilk çeyreğinde, oyuncular kendi bölgelerinde desteklenmesini istediği farklı toplumsal sorunları oylayacak. Daha sonra Riot, Şafakgetiren Karma aracılığıyla toplanan miktarın büyük çoğunluğunu oyuncuların oyladığı ve önem verdiği amaçlar uğruna çalışan kâr amacı gütmeyen kuruluşlara aktaracak.

Söz konusu kuruluşları en kısa zamanda açıklayacağız; ancak hepsini duyurmadan önce takip etmemiz gereken pek çok yasal süreç var. Şimdilik her bir kâr amacı gütmeyen kuruluşun etki ve güvenilirlik açısından bağımsız olarak inceleneceğini, oyuncuların bize belirttiği en anlamlı ve en büyük yerel sorunlara göre seçileceğini ve her birine en az 10.000 dolarlık bağış yapılacağını söyleyebiliriz. Oylama süreci hakkında ayrıntılı bilgiyi 2020’nin başlarında paylaşacağız.

Oyuncular topluluklarına yardım etmek için bir araya geldiğinde gerçekten de büyük bir fark ortaya koyabiliyor. Riot Games ve kâr amacı gütmeyen ortaklarımız adına, yaptığınız her şey için size teşekkür ediyoruz ve bu yolda hep birlikte ilerlemeye devam etmek istiyoruz.

Riot Games – League of Legends

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili İçerik  Elon Musk: Üretime Dönüyoruz, İsterseniz Beni Tutuklayın!
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın