Connect with us


Genel

Resmi Açıklama Geldi: Okullar Uzaktan Eğitimle Açılıyor

Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği o karar açıklandı. Okullar, 31 Ağustos’ta uzaktan eğitime açılacak. Yüzyüze eğitim ise kademeli olarak açılacak.

Zaman:

Tarih:

Resmi Açıklama Geldi: Okullar Uzaktan Eğitimle Açılıyor

Covid-19 salgını sebebiyle milyonlarca öğrencinin merakla beklediği açıklamalardan biri olan okullar yüz yüze eğitime açılacak mı sorusuna yanıt geldi. Normalde 31 Ağustos‘ta açılacağı belirtilen okullar, 2. bir açıklama ile ertelendi. Fakat bu tarihte yüz yüze eğitime geçilmese de, uzaktan eğitim yeniden başlayacak. 31 Ağustos’ta uzaktan eğitim olarak açılacak olan dönem, 21 Eylül‘den itibaren aşamalı olarak yüz yüze eğitim olarak açılacak.

Koronavirüs salgınının tüm dünyada çok büyük bir tehlikeye sebep olması, birçok ülkede eğitim döneminin başlamasının önüne geçti. Örneğin ABD’de okullar açılınca ülkede bir paniğe sebep oldu ve yüzlerce öğrenci covid-19 şüphesiyle karantinaya alındı. Bu da birçok ülke için önemli bir karar alınmasını sağladı. Ülkemizde 31 Ağustos’ta başlatılması planlanan eğitim ve öğretim dönemi, 31 Ağustos’ta uzaktan eğitim olarak başlayacak.

Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalara göre okulların açılmasının şuan için uygun görülmediği belirtilirken, bu açıklamalarının ardından okulların uzaktan eğitim ile başlaması kararı alındı. Yüz yüze eğitim sorularına ise bir tarihle yanıt verildi. Yeni alınan karara göre 31 Ağustos’ta uzaktan eğitim ile başlayacak olan dönemde, 21 Eylül itibarıyla kademeli olarak yüz yüze eğitime geçiş yapılacak.

Benzer içerik:  EBA Ne Kadar İnternet Harcar?
Resmi Açıklama Geldi: Okullar Uzaktan Eğitimle Açılıyor Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği o karar açıklandı. Okullar, 31 Ağustos'ta uzaktan eğitime açılacak. Yüzyüze eğitim ise kademeli olarak açılacak.

Yüz yüze eğitimde öğretmenler, servis şoförleri ve diğer çalışanların devamlı olarak HES kodları ile takip edileceğini belirten Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, aynı zamanda maske tedarik ihtiyacının yine bakanlık tarafından karşılanacağını ifade etti.

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir