Resim Çizebilen Sesli Asistan: Yandex Alisa

Arama motoru devi Yandex, sesli asistanı Alisa'ya resim çizebilme özelliği ekledi. Böylelikle dünyanın resim çizebilen tek asistan Yandex Alisa oldu.
 Resim Çizebilen Sesli Asistan: Yandex Alisa

Dünyanın en büyük arama motorlarından biri olan Yandex, sesli asistanına oldukça ilgi çeken yeni bir özellik ekledi. Diğer hiçbir sesli asistanda bulunmayan “resim çizme özelliği” ile dünyanın il resim çizebilen sesli asistanı Yandex Alisa oldu. Bir çok kişi tarafından büyük bir ilgi çeken Yandex Alisa resim çizme özelliğine gelin hep birlikte göz atalım…

Resim Çizebilen Sesli Asistan: Yandex Alisa

Dün açıklamada bulunan Yandex şirket sözcüsü, Yandex Alisa’ya vereceğiniz sesli komutlar ile resim çizebileceğinizi söyledi. “Alisa artık bir kişinin isteği üzerine nasıl resim oluşturulacağını biliyor. Sadece ona sormanız yeterli oluyor. Zeytinlik ya da ıssız bir plaj olsun her şeyi çizebilecek. Bu, dünyanın herhangi bir konuda resim üreten ilk ses asistanı” şeklinde açıklamalarda bulunan şirket sözcüsü, oldukça ilgi çekti.

Geçtiğimiz zamanlarda Türkçe dil desteğine de sahip olan Yandex Alisa sesli asistan’ın çizdiği resimler, resmen ressamlara meydan okur nitelikte. Ünlü ressamların eserleri ele alınarak oluşturulan görseller, sizin verdiğiniz komutlara göre Yandex Alisa tarafından çizilecek.

İlgili İçerik  Netflix, Covid-19 Salgınında 16 Milyon Abone Kazandı
Resim Çizebilen Sesli Asistan: Yandex Alisa

Yukarıda gördüğünüz resim, Yandex Alisa’nın çizdiği ve Yandex tarafından paylaşılan örnek bir görsel. Bir çok resime meydan okuyabilecek nitelikte olan bu resimler, sadece bir robot tarafından kolayca oluşturuluyor. Verdiğiniz komutlar, kısa sürede sanat eserine dönüşebiliyor. Yandex Alisa’nın 20. yüzyıl sanatçılarının eserlerine göre eğitildiğini belirten Yandex yetkilileri, görüntülerin ve kelimelerin anlamsal yakınlığını karşılaştırmayı öğretebilmek için arama sorgularını kullandıklarını belirtti.

Ayrıca Alisa, resimlerdeki kişileri tanıyabilir ve sizre onların ismini de söyleyebilir. Örneğin bir ünlünün resmini kolaylıkla tanıyabilen Yandex Alisa, size o ünlünün resmini söyleyebiliyor.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın