Resident Evil Serisinin Toplam Satış Rakamları Açıklandı

Dünyanın en çok sevilen ve en çok satan oyun serilerinden biri olan Resident Evil serisinin bugüne kadar yapılan toplam satışları açıklandı.
 Resident Evil Serisinin Toplam Satış Rakamları Açıklandı

Çok sevilen video oyunu serilerinden biri olan Resident Sevil serisinin bugüne kadar toplam satış rakamları açıklandı. Oyunun geliştirici şirketi Capcom, açıkladığı veriler ile oyuncuları şaşırttı. 1996 yılında çıkış yaparak oyun dünyasında oldukça büyük bir ilgi toplayan Resident Evil serisi, sinemaya da uyarlanarak yine aynı şekilde büyük bir ilgi toplamıştı.

Resident Evil serisi ile ilgili satış rakamları bundan önce son olarak 2019 yılında yayınlanmış ve toplam 98 milyon kopya satıldığı belirtilmişti. 3 Nisan 2020’de yayınlanan Resident Evil 3: Remake oyunu ise Capcom’un başarısını arttırmayı başardı. Oyun, 1 ay içerisinde 2 milyon adet satarak Resident Evil video oyunu serisinin toplam 100 milyon kopya satış rakamlarını geçmesini sağladı.

Capcom firmasının ünlenmesine sebep olan ve firmanın en göz önünde bulunan oyunu olan Resident Evil serisi, oldukça büyük bir gelir getirmeyi başardı. Ayrıca Capcom şirketi, bünyesinde bulunan diğer oyunlarla da çok büyük başarılar yakaladı. 2020 Mart ayında açıklanan verilere göre Capcom, Monster Hunter ile 63 milyon, Street Fighter 44 milyon satış gerçekleştirdi.

İlgili İçerik  RTÜK'ten Netflix Açıklaması: Uyardık, Gözümüz Üzerlerinde
Resident Evil Serisinin Toplam Satış Rakamları Açıklandı

100 milyon satış barjını aşan Capcom, böylelikle oyun piyasasında çok iyi bir yer edinmeyi de başardı. Resident Evil 2 oyunu 6,5 milyon satarken, Resident Evil 7: Biohazard 7,5 milyon adet kopya sattı. Resident Evil 3:Remake ise 2,5 milyon adet sattı. Resident Evil 5 ise 11,6 milyon kopya sattı. Onu da 9,5 milyon kopya satışı ile Resident Evil 6 takip etti.

Hayatta kalma ve korku konulu oyuyn serisi Resident Evil, ilerleyen zamanlarda bu rakamları daha da yükseltecek gibi görünüyor.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın