Connect with us


Dizi Haberleri

Resident Evil Dizisi, Netflix Tarafından Resmen Doğrulandı

Dünyanın en büyük dijital film/dizi platformlarından biri olan Netflix, yeni dizisi Resident Evil’i sosyal medya hesabı üzerinden resmen doğruladı.

Zaman:

Tarih:

Resident Evil Dizisi, Netflix Tarafından Resmen Doğrulandı

Dünyanın en çok kullanılan dijital film/dizi platformlarından biri olan ve 192 milyondan fazla aylık abonesi bulunan Netflix, son zamanalrda pek çok dikkat çeken projeye imza atıyor. Dünya çapında orjinal yapımlarıyla büyük bir başarı yakalayan Netflix, şimdi de oyun dünyasının en dikkat çeken video oyunu serilerinden biri olan Resident Evil‘i diziye dönüştürüyor.

Bir süredir iddialar ile gündeme gelen Resident Evil dizisi, Netflix’in resmi Twitter hesabından yapılan paylaşım ile resmen doğrulandı. Oyun dünyasının en başarılı video oyunu serilerinden olan ve satış rekorları kıran Resident Evil, filmleriyle de oldukça büyük bir başarı yakalamıştı. Dünya çapında oldukça yüksek hasılat yapan filmleriyle karşımıza çıkan ve oyun dünyasında da çok büyük bir yere sahip olan Resident Evil, dijital dizi/film piyasasının lideri olan Netflix’in ellerinde diziye dönüşecek.

Yapılan resmi açıklamalara göre Resident Evil dizisinin ilk sezonu, 8 bölümden oluşacak ve her bölüm 1 saat uzunluğunda olacak. 1 saatlik 8 bölümden oluşan ilk sezon, yine yapılan açıklamalara göre 2 farklı zaman diliminde geçecek. Şimdiden hem oyun dünyasının, hem de Netflix abonelerinin büyük ilgisini çeken yapım, sosyal medyada da büyük ilgiyle karşılandı.

Resident Evil Dizisi, Netflix Tarafından Resmen Doğrulandı Dünyanın en büyük dijital film/dizi platformlarından biri olan Netflix, yeni dizisi Resident Evil'i sosyal medya hesabı üzerinden resmen doğruladı.

İlk sezonu Andrew Dabb tarafından yönetilecek olan Resident Evil dizisinin ilk 2 bölümü, yapılan açıklamalara göre Bronwen Hughes tarafından yönetilecek. Dizinin ilk sezonunu yönetecek olan Andrew Dabb, Resident Evil oyun serisinin en sevdiği oyun serisi olduğunu söylüyor. Yani filmin yönetmeni de yakın bir Resident Evil oyuncusu diyebiliriz.

Benzer içerik:  Twitter CEO'su, Coronavirüs ile Mücadele İçin 1 Milyar Dolar Bağışlıyor

Oyunun hikayesine bağlandığını ve bu hikayeyi Netflix’de duyuracağından oldukça mutlu olduğunu aktaran Andrew Dabb, bu konudaki mutluluğunu bu şekilde belirtiyor. Japonya merkezli video oyunu geliştiricisi Capcom tarafından geliştirilen ve oyun dünyasında büyük bir fark yaratan Resident Evil serisi, birçok oyunun ve filmin ardından çok yakında bir Netflix dizisi olarak karşımıza çıkıyor.

Hemen yukarıda gördüğünüz Netflix’in resmi Twitter paylaşımında dizi hakkında detaylara yer veriliyor. Fakat her ne kadar Resident Evil dizisi doğrulanmış olsa da, şuanlık geniş bir detay bulunmuyor. Bu sebeple dizinin detaylarını öğrenebilmemiz için biraz zaman gerekiyor. İlerleyen zamanlarda resmi olarak paylaşılan tüm detayları sizlere aktaracağız.

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir