Connect with us


Oyun Haberleri

Rekabet Kızıştı: Microsoft, Bethesda’yı 7,5 Milyar Dolara Satın Aldı

Xbox’ın çatı şirketi Microsoft, Sony ile arasındaki rekabeti kızıştıracak bir adım atarak, Bethesda’yı tam 7,5 milyar dolarlık bir yatırım ile satın aldı.

Zaman:

Tarih:

Microsoft, Bethesda'yı 7,5 Milyar Dolara Satın Aldı

Dünyanın en popüler video oyunu geliştiricilerinden ve yayıncılarından biri olan Bethesda, Microsoft tarafından yapılan devasa bir yatırım ile satın alındı. Bildiğiniz gibi Xbox oyun konsollarının üreticisi/yapımcısı olan teknoloji şirketi Microsoft, çok yakında yeni nesil oyun konsolu Xbox Series X‘i piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirket bu konsolu piyasaya sürmeye hazırlanırken, yeni yatırımlarını da sürdürüyor.

Bethesda’nın çatı şirket olan ZeniMax Media‘yı 7,5 milyar dolarlık devasa bir yatırım ile direkt olarak bünyesine katan teknoloji şirketi Microsoft, bünyesindeki oyun şirketi sayısını da fazlasıyla yükseltti. Bildiğiniz gibi birçok oyun şirketini bünyesine katan Microsoft, Bethesda ile birlikte bugüne dek toplamda 24 oyun şirketini bünyesine kattı.

Fallout, DOOM gibi oyun dünyasının en önemli yapımlarından olan birçok oyunu bünyesinde bulunduran Bethesda, artık dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Microsoft’un bünyesine geçmiş olacak. Bethesda’nın hem eski yapımları, hem de yeni yayınlanacak olan yapımları artık Microsoft’un çatısı altında yayınlanacak ve Microsoft, bu anlaşma sayesinde Xbox Game Pass’i de fazlasıyla doldurmuş olacak.

Bethesda Oyunları Xbox Game Pass’e Geliyor

Rekabet Kızıştı: Microsoft, Bethesda'yı 7,5 Milyar Dolara Satın Aldı Xbox'ın çatı şirketi Microsoft, Sony ile arasındaki rekabeti kızıştıracak bir adım atarak, Bethesda'yı tam 7,5 milyar dolarlık bir yatırım ile satın aldı.

Microsoft ve Bethesda’nın çatı şirketi ZeniMax Media arasında yapılan bu anlaşmayla birlikte Bethesda’nın tüm yapımları Xbox Game Pass’e gelecek. Bununla birlikte gelecekte çıkış yapacak olan Bethesda oyunları da yine Xbox Game Pass’e eklenecek. Bu sayede Xbox Game Pass’in popülerliği daha da artacak ve oyuncular artık Xbox’a daha fazla ilgi duymaya başlayacak.

Benzer içerik:  Starlink Uyduları, Yangından Küle Dönen Bölgelere Uzaydan Yardım Ediyor

Bildiğiniz gibi Xbox oyun konsollarında abonelik servisi olan Xbox Game Pass’e kayıt olarak birçok oyuna ulaşabiliyor ve oynayabiliyorsunuz. Aylık ücreti 30 TL civarında olan Xbox Game Pass, artık Bethesda’nın tüm oyunlarını içerisinde bulunduracak. Yani eğer Xbox Game Pass üyeliğiniz varsa, artık Bethesda oyunlarına da bu platform üzerinden ücretsiz olarak ulaşabileceksiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir