Reddit Kurucusu, Yerini Siyahi Birine Bırakacak

Sosyal medya platformu Reddit'in kurucu ortağı olan Alexis Ohanian, istifa edeceğini ve konumunu siyahi bir adaya devredeceğini açıkladı.
 Reddit Kurucusu, Yerini Siyahi Birine Bırakacak

ABD‘de günlerdir devam eden George Floyd protestolarına Twitter, Snapchat gibi platformlardan sonra Reddit de katıldı. Reddit kurucu ortağı olan Alexis Ohanian, ilgi çeken bazı açıklamalarda bulundu. Twitter benzeri bir haber ve sosyal medya sitesi olan Reddit’in kurucu ortağı Alexis Ohanian, Reddit’in yönetim kurulundan istifa etti.

Ohanian, bu hareketini George Floyd’un ölümünün ardından ırkçılığa karşı siyahilere destek vermek amacıyla yaptığını söyledi. Ohanian, Reddit’teki mevcut konumundan ayrılarak yerini siyahi bir yönetim kurulu adayına devredeceğini açıkladı. İstifa ettiğini açıkladıktan sonra bir adayla görüşmeye başladıklarını belirten Ohanian, bu hareketi ile oldukça büyük bir beğeni topladı.

Ayrıca Ohanian’ın yapacakları bununla da kalmadı. Ohanian, gelecekte Reddit hisselerinden kazanılacak olan paraları “Siyahi topluluğa hizmet etmek” için kullanacağını belirtti.

Ohanian’dan 800 Bin Sterlinlik Bağış

Reddit

Alexis Ohanian’ın siyahi topluluğa desteği bunlarla da kalmadı. Reddit’ten kazandığı 800 bin Sterlinlik bir miktar parayı Amerikalı siyahi futbolcu Colin Kaepernick’in kurduğu “Know Your Rights Camp“, yani “Haklarınızı Bilin Kampı“na bağışladı. Ohanian, açıklamalarında çarpıcı ve ilgi çeken ifadeler de kullandı.

İlgili İçerik  CoinMarketCap, 400 Milyon Dolara Binance'a Satılıyor

İstifam ile şuanda iktidardaki kişilere liderlik edebileceğimi düşünüyorum. Kırılmış milletimiz için mücadele eden herkese sesleniyorum: durmayın” şeklinde açıklamalarda bulunan Reddit kurucu ortağı, sosyal medya platformları arasında en sert açıklamayı yapan kuruculardan biri oldu. Daha önce Twitter kurucusu Jack Dorsey de corona virüsü salgını için 1 milyar dolarlık dev bir bağış yapmış, ardından George Floyd eylemleriyle birlikte ırkçılığa karşı protesto yapan kişilere fon sağlayan bir kuruluşa 3 milyon dolarlık bağış yapmıştı. Sosyal medya devleri, bu eylemlerde oldukça aktif gibi görünüyor.

Alexis Ohanian’ın konu hakkında Twitter’dan yaptığı paylaşım, binlerce kişiden beğeni ve destek aldı.

Bir önceki yazımız olan Kısaca Haksız Rekabet Nedir - Cezaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Haksız Rekabet Cezaları, Haksız Rekabet Nedir ve Kısaca Haksız Rekabet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın