Connect with us


Teknoloji Haberleri

Dünyanın İlk SLED Televizyonu Satışta: Realme 4K SLED TV Fiyatı ve Özellikleri

Çin merkezli akıllı telefonlarıyla ünlü teknoloji şirketi Realme, dünyanın ilk SLED TV modelini satışa çıkardı. Cihazın tüm özellikleri ve fiyatı belli oldu.

Zaman:

Tarih:

Realme 4K SLED TV Fiyatı ve Özellikleri

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olan Realme, akıllı telefonlarıyla yakaladığı başarıyı şimdi de akıllı televizyon pazarında yakalamak istiyor. Akıllı telefon pazarında oldukça iyi çözümlerle karşımıza çıkan BBK Electronics kuruluşu Realme, dünyanın ilk Realme 4K SLED akıllı televizyonunu satışa sundu. Özellikleriyle dikkat çeken cihazın satış fiyatı da belli oldu.

Geçtiğimiz günlerde haberimizde aktardığımız gibi Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Realme, dünyanın ilk SLED teknolojili akıllı televizyon modelini ürettiklerini duyurmuştu. Dünyada bir ilki gerçekleştirerek QLED’e rakip olan SLED teknolojisini kullanan Realme, 4K akıllı SLED televizyonuyla karşımıza çıktı. Teknoloji meraklıları tarafından merakla beklenen dünyanın ilk SLED akıllı televizyon modeli, şimdi Hindistan’da satışa çıktı.

Dünyanın ilk 4K SLED akıllı televizyon modeline ilk olarak göz attığımızda 55 inç boyutundaki ekranıyla karşımıza çıkıyor. Oldukça ince bir çerçeveye sahip olan akıllı televizyon modeli, %94,6 oranında bir ekran/gövde oranına sahip. Android 9.0 işletim sistemiyle çalışan ilk SLED TV modeli Realme SLED 4K, adından da anlayabileceğiniz gibi 4K çözünürlüğüyle karşımıza çıkıyor. MediaTek işlemciye sahip olan cihaz, teknoloji meraklıları tarafından SLED olması sebebiyle büyük ilgi çekiyor.

Dünyanın İlk SLED Televizyonu Satışta: Realme 4K SLED TV Fiyatı ve Özellikleri Çin merkezli akıllı telefonlarıyla ünlü teknoloji şirketi Realme, dünyanın ilk SLED TV modelini satışa çıkardı. Cihazın tüm özellikleri ve fiyatı belli oldu.

178 dereceye kadar görüş alanına sahip olan ilk SLED TV modeli, 16 GB dahili depolama alanıyla karşımıza çıkıyor. 24W gücünde dörtlü stereo hoparlöre sahip olan yeni akıllı TV modeli, Netflix, Amazon Prime Video, YouTube gibi uygulamaları da içerisinde barındırıyor. Ayrıca Google Play Store üzerinden bu televizyon modeline dilediğiniz uygulamaları yükleyebiliyorsunuz.

Benzer içerik:  OPPO, Çok Yakında Web Kameralı Akıllı Televizyonunu Tanıtacak

Bu televizyon modelinin en dikkat yönü ise, söylediğimiz gibi SLED teknolojisini kullanması. Kısaca SLED teknolojisine bakacak olursak, QLED TV’lerde arka ışık olarak yalnızca mavi ışık bulunurken, SLED TV modelinde ise arka ışık olarak Kırmızı, Yeşil ve Mavi arka ışık bulunuyor. Bu da, beyaz ışığı oluşturan temel ışıklar olarak karşımıza çıkıyor ve SLED modellerinin daha yüksek kalitede görüntü verdiği belirtiliyor.

Dünyanın İlk SLED Televizyonu Satışta: Realme 4K SLED TV Fiyatı ve Özellikleri Çin merkezli akıllı telefonlarıyla ünlü teknoloji şirketi Realme, dünyanın ilk SLED TV modelini satışa çıkardı. Cihazın tüm özellikleri ve fiyatı belli oldu.

55 inçlik, yani 139 ekranlık dünyanın ilk SLED akıllı televizyon modeli Realme 4K SLED TV, Realme tarafından gelen açıklamalara göre QLED TV’lere göre daha gerçekçi bir görüntü oluşturabiliyor. Bu da QLED TV’lere karşı SLED TV’lerin oldukça iyi bir rakip olabileceği anlamına geliyor. Diğer bir yandan bu akıllı TV modeli için en çok merak edilen şeylerden biri de, tabii ki ürünün fiyatı.

Dünyanın ilk SLED akıllı televizyon modelini üreten Realme, Hindistan’da bu televizyon modelini 590 dolar fiyat etiketiyle satışa sundu. Bunu da güncel kur üzerinden Türk Lirasına çevirdiğimizde, 4.650 TL+vergiler olarak karşımıza çıkıyor. Bu özelliklere sahip olan bir akıllı televizyon modeli için bu fiyatın oldukça iyi seviyede olduğunu söyleyebilirizç

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir