Connect with us


Teknoloji Haberleri

Dünyanın İlk “SLED” Televizyonu, Realme Tarafından Duyuruldu

Çin merkezli teknoloji şirketlerinden biri olan Realme, dünyanın ilk SLED televizyon modelini duyurdu. SLED 4K Akıllı televizyon modeli oldukça dikkat çekiyor.

Zaman:

Tarih:

Dünyanın İlk SLED Televizyonu, Realme Tarafından Duyuruldu

Dünyanın en büyük elektronik şirketlerinden biri olan BBK Electronics‘in çatısı altında hizmet veren Realme, aslında son zamanlarda ürettiği akıllı telefonları dünyanın dört bir yanında pazarlamayı başaran ve akıllı telefonlarıyla tanınan bir teknoloji şirketi olarak karşımıza çıkıyor. Akıllı telefonlarıyla büyük dikkat çeken şirket, şimdi de dünyanın ilk 4K SLED televizyon modeliyle karşımıza çıkıyor.

Aslında ilk olarak SLED TV’den bahsetmemiz gerek. Günümüzde dünyanın dört bir yanında üretilen 4K, OLED ve QLED televizyonlar çok büyük bir başarı elde ediyor. Büyük kitlelere ulaşan ve tüketiciler tarafından oldukça çok sevilen QLED televizyon modelleri, aslında yapılan açıklamalara göre SLED modelinden daha düşük kalitede görüntü yansıtıyor. Bunun sebebi de SLED televizyonlarda daha fazla arka ışık kullanılması.

Normalde beyaz ışık birden fazla renkten oluşurken, QLED televizyonlarda bu çok daha farklı işleniyor. QLED ve diğer pek çok model televizyonlarda arka ışık olarak yalnızca mavi ışık kullanılıyor ve bu ışık beyaz ışığa çevriliyor. Realme tarafından duyurulan yeni nesil SLED televizyonlarda ise normalde olduğu gibi birden fazla arka renk, yani arka ışık kullanılıyor. QLED’de yalnızca mavi arka ışık bulunurken, SLED televizyon modelleri Kırmızı, Yeşil ve Mavi arka ışığıyla karşımıza çıkıyor.

Dünyanın İlk "SLED" Televizyonu, Realme Tarafından Duyuruldu Çin merkezli teknoloji şirketlerinden biri olan Realme, dünyanın ilk SLED televizyon modelini duyurdu. SLED 4K Akıllı televizyon modeli oldukça dikkat çekiyor.

Bu sayede ortaya daha gerçekçi ve daha net bir görüntü çıkarabilen SLED televizyon modelleri, aslında bugüne dek seri üretim olarak karşımıza çıkmamıştı. Fakat Çinli teknoloji şirketi Realme tarafından yapılan yeni duyuruya göre dünyanın ilk 4K SLED akıllı televizyon modeli, Realme tarafından üretiliyor. Çok daha canlı görüntüler sunabilecek bir teknoloji olan SLED teknolojisi, bundan sonra karşımıza çok daha fazla çıkabilecek.

Benzer içerik:  Motorola Moto G9 Plus Tanıtıldı: Fiyatı ve Özellikleri

Realme 55 inç SLED 4K Smart TV

Dünyanın İlk "SLED" Televizyonu, Realme Tarafından Duyuruldu Çin merkezli teknoloji şirketlerinden biri olan Realme, dünyanın ilk SLED televizyon modelini duyurdu. SLED 4K Akıllı televizyon modeli oldukça dikkat çekiyor.

Realme tarafından duyurulan dünyanın ilk 4K SLED televizyon modeli, 55 inç, yani 139 cm boyutunda ekranıyla karşımıza çıkacak. Günümüzde oldukça popüler olan OLED ve QLED televizyonların ardından SLED televizyonların nasıl bir başarı yakalayacağı, tüketiciler tarafından nasıl karşılanacağı oldukça merak konusu. 4K SLED teknolojili akıllı televizyon modelinin, QLED televizyon modellerine göre çok daha kaliteli görüntü vereceğini belirten Realme, çok yakında QLED televizyon üreten dünya devi şirketlere büyük bir rakip olabilir. İlerleyen zamanlarda SLED teknolojisinin tüm detaylarını hep birlikte göreceğiz…

Kaynak: https://www.realme.com/in/blog/realme-sled

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir