Quantum Stealth ile Görünmezlik Teknolojisi Gerçek Oluyor!

 Quantum Stealth ile Görünmezlik Teknolojisi Gerçek Oluyor!

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte dünyamızda çok büyük değişiklikler meydana gelmektedir. Bu sefer teknoloji sırasında görünmezlik teknolojisi bulunuyor. Özel bir şirket tarafından uzun zamandır üzerinde çalışılan özel malzeme ile görünmezlik teknolojisine ulaşılmak üzere, hatta neredeyse ulaşıldı bile.

Kanadalı askeri üniforma üreticisi olan ve 6.000.000’dan fazla askeri üniforma üreten HyperStealth Biotechnology Corparation’ın 8 ekim’de patent başvurusu yaptığı yeni görünmezlik teknolojili cam insanları heyecanlandırdı. Şirket yeni ürünü için “Kuantum Görünmezlik” adıyla patent başvurusu yaptı.

Kuantum Görünmezlik – Quantum Stealth Nedir?

Quantum Stealth ile Görünmezlik Teknolojisi Gerçek Oluyor!
Quantum Stealth ile Görünmezlik Teknolojisi Gerçek Oluyor!

Quantum Stealth, 8 ekim tarihinde Hyper Stealth corp. şirketi tarafından patent başvurusu yapılan bir askeri projedir. Şirket’e göre bu Kuantum Görünmezlik teknolojisi, her türlü nesneyi gizleyebiliyor, arkasında ki geminin, binanın, tankın, insanın, arabanın ve her şeyin görünmesini engelliyor. Hatta bu teknolojik cam kızılötesi ışınları bile aşarak arkasında ki nesneyi gizleyebiliyor.

HyperStealth CEO’su açıklamalarında şunları belirtti;

Kuantum Görünmezlik teknolojimiz, her ortamda, her mevsimde ve her havada, gece veya gündüz herhangi bir saatte, başka hiç bir kamuflaj teknolojisinin yapamayacağı kadar kadar gizlilik vaat ediyor.”

İlgili İçerik  Apple ve Android "Temas Bildirim Özelliği" Getirecek

Beklentileri oldukça yükselten bu açıklamalardan sonra, önümüzde ki dönemlerde neler olacağı, nasıl gelişmeler yaşanacağı merak ediliyor.

HyperStealth – Quantum Stealth Video

Bu kuantum görünmezlik teknolojisi (şirket’e göre Kuantum Görünmezlik Pelerini ) oldukça iyi bir teknoloji. Aşağıdan videolu olarak da göz atabilirsiniz.

Quantum Stealth Nerelerde Kullanılacak?

Kanadalı askeri kamuflaj ve üniforma üretiminde çalışan HyperStealth şirketi Rusya, Meksika, Jamaika gibi 50’den fazla ülke için askeri giysiler üretmektedir. Yani Quantum Stealth Görünmezlik Teknolojisi de askeri alanda kullanımı amaçlanarak üretilmiştir. Kızılötesi ışınları bile geçirmeyen bu teknoloji, askeri alanlarda fazlasıyla değişim yapacak gibi.

Ne Zaman Kullanılmaya Başlanacak?

Quantum Stealth ile Görünmezlik Teknolojisi Gerçek Oluyor!
Quantum Stealth ile Görünmezlik Teknolojisi Gerçek Oluyor!

8 ekim 2019’da patent başvurusu yapılan bu Quantum Stealth teknolojisi ne zaman seri üretime geçer ve hangi ülkelerce kullanılır kesin bir açıklama yok, fakat 2020 içinde olacağı tahmin ediliyor. Şirket hyperstealth.com adlı web sitesinden teknolojik gelişmelerini ve patent başvurusu yaptığı ürünlerini paylaşıyor. Şirket benzer bir malzemeyle ürettiği “hologram teknolojisi” için de başvuru yapmış durumda.

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın