Connect with us


Mobil Haberler

Qualcomm, ASUS ile Anlaşarak Oyuncu Telefonu Üretecek

Ortaya çıkan haberlere göre dünya devi çip üreticisi Qualcomm, ASUS ile bir anlaşma yaparak kendi oyuncu telefonlarını üretecek.

Zaman:

Tarih:

Qualcomm, ASUS ile Anlaşarak Oyuncu Telefonu Üretecek

Dünyanın en büyük çip üreticilerinden biri olan Qualcomm, ortaya çıkan son haberlere göre ilerleyen dönemlerde kendi akıllı telefon modelini üretebilir. Ürettiği çiplerle dünya çapındaki en büyük yarı iletken şirketlerinden olmayı başaran Qualcomm, akıllı telefonlar için geliştirdiği fazlasıyla güçlü çipler sayesinde teknoloji meraklıları tarafından oldukça sevilen bir marka diyebiliriz.

Bugüne dek diğer akıllı telefon üreticileri için çipler üreten ve neredeyse her markanın akıllı telefonlarında çipleri kullanılan Qualcomm, şimdi de kendi akıllı telefon modelini üretmeye hazırlanıyor. DigiTimes’ın bir raporuna göre dünyanın en büyük çip üreticilerinden biri olan Qualcomm, kendi akıllı telefon modelini üretmek için çalışıyor gibi görünüyor.

Aktarılan raporda dünyaca ünlü çip üreticisi Qualcomm’un kendi akıllı telefon modelini üretmek istediği belirtilirken, bu akıllı telefon modeli için ASUS ile anlaşma yapılabileceği de belirtildi. Oldukça yüksek performans gösterebilen çip modellerine sahip olan Qualcomm, rapora göre ASUS ile bir anlaşma yapacak ve kendi oyun telefonlarını üretecek. Üstelik ASUS, oyuncu telefonu piyasasında en gözde şirketlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Yani Qualcomm, ASUS ile anlaşarak kendi oyuncu telefonunu üretecek ve ASUS’a rakip olacak diyebiliriz.

Benzer içerik:  Steam Sonbahar Festivali'nin Tarih Bilgisi Belli Oldu
Qualcomm, ASUS ile Anlaşarak Oyuncu Telefonu Üretecek Ortaya çıkan haberlere göre dünya devi çip üreticisi Qualcomm, ASUS ile bir anlaşma yaparak kendi oyuncu telefonlarını üretecek.

Yeni Snapdragon 875 işlemcisini tanıtmaya hazırlanan Qualcomm, ortaya çıkan rapora göre ASUS ile iş birliği yapacak ve bu işlemcileri ile kendi üretimi telefonunu piyasaya sürecek. Oyuncu telefonu olarak karşımıza çıkacağı tahmin edilen Qualcomm akıllı telefon modeli hakkında şuan çok da detaylı bir bilgi bulunmuyor. Fakat rapora göre Qualcomm’un, 2021 yılı için böyle bir plan yaptığı belirtiliyor. İlerleyen zamanlarda çip devi Qualcomm’dan, oldukça güçlü akıllı telefon modellerini hep birlikte görebiliriz…

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir