PUBG Mobile’ın Toplam Gelirleri Belli Oldu: 3 Milyar Dolar

En sevilen oyunlardan olan PUBG Mobile'ın elde ettiği toplam gelir ve aylık gelir raporu tamamıyla açıklandı. Rapora göre PUBG Mobile, toplam 3 milyar dolarlık gelir elde etti.
 PUBG Mobile’ın Toplam Gelirleri Belli Oldu: 3 Milyar Dolar

SensorTower isimli mobil uygulama pazarlama şirketinin açıklamalarına göre dünyanın en çok oynanan mobil oyunlarından biri olan ve çıktığı ilk zamanlarda da ülkemizde oldukça ses getiren PUBG Mobile, bu başarısının karşılığını devasa gelirler ile aldı. Uzun bir zamandır hem Android hem iOS kullanıcılarına sunulan oyun, bugüne kadar toplamda 3 milyar dolardan fazla gelir elde etti.

Toplam indirilme sayısı 600 milyonu aşan ve oyun dünyasında hem PC platformlarında, hem de mobil platformlarda ses getiren PUBG, mobil versiyonuyla her ay devasa gelirler elde ediyor. Oyun içi kostümlerden, sandıklardan, oyun parasından ve diğer etkinliklerden elde edilen gelir oldukça şaşırtıyor.

Çin merkezli dünyanın en büyük bilişim ve teknoloji şirketlerinden biri olan Tencent Holdings’in bünyesinde bulunan PUBG Mobile, Battle Royal oyun tarzının yaygınlaşmasına ve popülerleşmesine en büyük katkıyı sağlamıştı. Battle Royal oyunları arasında önde gelen PUBG Mobile, SensorTower’ın raporuna göre sadece geçtiğimiz Haziran ayında bile 168 milyon dolarlık devasa bir gelir elde etmiş. Ondan önceki Mayıs ayında ise 215 milyon dolar gelir elde eden PUBG Mobile, bu yılki en büyük gelirini Mart ayında almış.

İlgili İçerik  Ubisoft, 100'den Fazla Oyunu Ücretsiz Sunuyor
PUBG Mobile'ın Toplam Gelirleri Belli Oldu: 3 Milyar Dolar

PUBG Mobile, sadece Mart ayında 270 milyon dolar, yani Türk Lirası ile yaklaşık olarak 1 milyar 850 milyon TL‘ye denk geliyor. Bir mobil oyunun bir aylık gelirlerine baktığımızda, bu miktarlar oldukça devasa diyebiliriz. Diğer bir yandan rapora baktığımızda 2019 Haziran-2020 Haziran tarihleri arasında PUBG Mobile tam 3 milyar doları aşkın gelir elde etti.

Sadece 1 yıl içerisinde yaklaşık olarak 20 Milyar 500 Milyon Türk Lirası gelir elde ederek rekor kıran PUBG Mobile, diğer oyunlara göre oldukça iyi bir başarı yakaladı.

Bir önceki yazımız olan 22 Mayıs Bitcoin Pizza Günü | Tarihin İlk Bitcoin Alışverişi başlıklı makalemizde 10.000 Bitcoinlik Pizza, Bitcoin ve Bitcoin Pizza hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın