PUBG Mobile Ne Kadar İnternet Harcıyor?

 PUBG Mobile Ne Kadar İnternet Harcıyor?

PUBG Mobile oyuncuları için merak uyandıran “PUBG Mobile Ne Kadar İnternet Yer” sorusunun cevabını bu makalemizde detaylı olarak hazırladık. Gelin PUBG Mobile ne kadar internet harcıyor birlikte bakalım…


İlginizi Çekebilir: League of Legends Ne Kadar İnternet Harcıyor?

Dünyanın en çok oynanan Battleground oyunlarından biri olan PUBG Mobile, özellikle Türkler tarafından oldukça çok seviliyor. PC oyunu gibi Mobil oyununu da oldukça sevdiren PUBG, her maç ortalama yarım saatlik bir eğlence sunuyor. Ortalama yarım saatlik bu eğlence, bazılarınızın sandığı gibi kesinlikle çok internet harcamıyor. Hatta Google’da herhangi bir sitede bir kaç dakika gezindiğinizde neredeyse daha fazla internet harcıyorsunuz.

PUBG Mobile, diğer bir çok oyun gibi telefonunuza indirildiğinde çok az veri ahrcar. Yani eğer daha önce telefonunuza PUBG Mobile yüklediyseniz ve oyununuz güncelse, yeni bir maça girdiğinizde indirme işlemi uygulamaz. Sadece sizinle savaşacak olan 100 kişinin verilerini alır. Bu da küçük kod parçacıkları ile yapılacağından dolayı fazla internet harcamaz.

PUBG Mobile’da bir maçta geçireceğiniz 1 saat, internetinizden ortalama olarak 20 ile 30 MB arası internetinizi harcar. Fakat bu internet, oyun içerisinde mikrofonu açmanız sonucunda artabilir. 4 kiişilik takım arkadaşlarınızla sesli konuşmaları açarak bir oyun oynadığınızda 25-40 MB arası internet gidebilir.

İlgili İçerik  Google, Sporcular İçin 2.1 Milyar Dolarlık Yatırım Yaptı!

PUBG Mobile’a ortalama olarak bakacak olursak bir maçta geçireceğiniz 1 dakika, ortalama 0,5 MB internet harcar. Yani oyun bir çoğunuzun da sandığı gibi çok internet harcamıyor. Google’da arama yapıp siteler arası birkaç dakika dolaşsanız bile PUBG Mobile’dan daha fazla internet harcıyor. Fakat tekrar belirtiyoruz eğer oyunda yeni bir güncelleme bulunuyorsa ve siz bunu yapmadıysanız internet harcama miktarı yukarıdaki şekilde işlemeyecektir. Bu makalemizdeki internet harcama oranları, oyun içerisindeki maçlar için verilmiştir. Aynı şey oyunu indirmeyen kişiler için de geçerli. Oyunu indirmek veya güncellemek bu makalemizdeki rakamları yansıtmaz.

Pubg Mobile Ne Kadar İnternet Harcar?

PUBG Mobile Yeni Oyun Modu: Cold Front Survival
  • 30 Dakikalık 1 Oyun: 10-15 MB
  • 1 Dakikada: 0,5 MB
  • 1 Saatte: 20-30 MB
  • 24 Saatte: 600 MB

Bir önceki yazımız olan Kesinlikle İzlemeniz Gereken Dünyanın En iyi 9 Savaş Filmi! başlıklı makalemizde Dünyanın En İyi Savaş Filmleri, En İyi Savaş Filmleri ve En İyi Tarih Filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın