Connect with us


Mobil Haberler

PUBG Mobile, DDoS Saldırısına Uğradığını Açıkladı

Son yılların en popüler oyunlarından biri olan PUBG Mobile, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada siber saldırıya maruz kaldıklarını, bu sebeple çökmeler yaşadığını açıkladı.

Zaman:

Tarih:

PUBG Mobile, DDoS Saldırısına Uğradığını Açıkladı

Dünyanın en çok oynanan oyunlarından biri olan PUBG, geçtiğimiz yıllarda yakaladığı popülerliğin ardından mobil versiyonunu da duyurmuş ve dünya çapında çok daha büyük bir popülerlik yakalamıştı. Dünyanın en çok oynanan FPS oyunlarından biri olan PUBG, bilgisayarda yakaladığı başarının ardından yüz milyonlarca akıllı telefon kullanıcısının karşısına da çıkış yapmıştı.

Android ve iOS platformlarında yayınlanarak yüz milyonlarca oyuncuya ulaşan PUBG Mobile, son günlerde yapılan siber saldırılar sebebiyle çökme sorunları yaşıyor. Milyonlarca oyuncunun oyuna girmesini engelleyen çökme sorunları, bir süredir devam ediyor ve birçok oyuncunun oyuna giriş yapamamasına sebep oluyordu.

Dünden beri devam eden çökme sorunları hakkında açıklamalarda bulunan PUBG resmi Twitter sayfası, konu hakkında siber saldırı açıklamasında bulundu. Oyuncuların oyuna erişememesinin sebebinin siber saldırılar olduğuna değinen PUBG Mobile resmi Twitter hesabı, yaşanan DDoS saldırısının önüne geçebilmek için çalıştıklarını ve en kısa sürede bu sorunu çözeceklerini belirtti.

Benzer içerik:  PUBG Mobile'ın Toplam Gelirleri Belli Oldu: 3 Milyar Dolar
PUBG Mobile, DDoS Saldırısına Uğradığını Açıkladı Son yılların en popüler oyunlarından biri olan PUBG Mobile, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada siber saldırıya maruz kaldıklarını, bu sebeple çökmeler yaşadığını açıkladı.

Dün gece itibarıyla başlayan DDoS saldırısını çözebilmek için çalıştıklarını açıklayan PUBG Mobile ekibi, oyuncuların tekrar oyuna dönebilmesi ve bağlantı kopmadan oyun oynanabilmesi için çalışmaların en kısa sürede çözüleceğini belirtti. Birçok oyuncu yaşanan sorunlardan dolayı PUBG Mobile’a tepki gösterirken, yapılan DDoS saldırısının neden yapıldığı da şuan için belli olmadı. DDoS saldırısı PUBG Mobile ekibi tarafından şuan için durdurulmuş olsa da, yeni bir saldırı olması durumunda aynı sorun tekrar yaşanabilir.

Diğer bir yandan oyuncular, birkaç saat içerisinde PUBG Mobile’a rahatlıkla bağlanabilecek…

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir