Connect with us


Mobil Haberler

PUBG Mobile, 2,3 Milyon Hesabı Banladı

Dünyanın en çok oynanan mobil oyunlarından olan PUBG Mobile, hilecilere darbe vuracak bir adımla 2,3 milyona yakın hesabı banladı.

Zaman:

Tarih:

PUBG Mobile, 2,3 Milyon Hesabı Banladı

Son zamanların en çok oynanan mobil oyunlarından biri olan PUBG Mobile, hilecilerle uzun bir süredir savaşıyor. Her ne kadar birçok güncellemeyle hileciler oyundan uzaklaştırılmaya çalışılsa da, bu güncellemeler çoğunlukla yetmiyor ve milyonlarca oyuncu hile yapmaya devam ediyor. Bu sebeple PUBG Mobile, belirli aralıklarla hile hesapları oyundan uzaklaştırarak daha iyi bir platform hazırlamaya çalışıyor.

PUBG Mobile’ın resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşıma göre PUBG Mobile, 20-27 Ağustos tarihleri arasında PUBG Mobile üzerindeki tam 2 milyon 273 bin 153 kişiyi banladı. Diğer bir yandan banlanan hesapların neden banlandığına dair istatistikler de paylaşılırken, 1 milyon 400 binin üzerinde cihazın da engellendiği belirtildi. Paylaşılan bilgilere göre oyunda en çok kullanılan hile, X-ray görüş hilesi oldu.

X-ray görüş hilesi sayesinde her yerdeki oyuncuları duvar arkası olsa bile gören hileciler, oyun içerisinde haksız bir kazanç elde ederek oyunu kazanabiliyor veya fazla sayıda katliam skoru toplayabiliyor. Bu da oyun içi eğlenceyi oldukça azaltıyor ve bir süre sonra oyuncuları bıktırıyor. PUBG Mobile yönetimi, oyun içerisindeki bu haksızlığı engellemek amacıyla birçok kez hilecilere karşı çeşitli araştırmalar düzenliyor.

Benzer içerik:  NBA 2K21'in Büyüleyici Fragmanı, 2K Games Tarafından Yayınlandı
PUBG Mobile, 2,3 Milyon Hesabı Banladı Dünyanın en çok oynanan mobil oyunlarından olan PUBG Mobile, hilecilere darbe vuracak bir adımla 2,3 milyona yakın hesabı banladı.

1 hafta içerisinde oldukça yüksek sayıda cihazı ve hesabı engelleyen PUBG Mobile, 1 milyon 424 bin 854 cihazı PUBG Mobile oynamaması için engelledi. Bu da oyun içi hilecileri azaltmak için oldukça iyi bir adım denilebilir. Bu hilecilerin %3’ü karakter ve model hilesi yaparken, %4’ü de alan hasarı hilesi yaptı. Diğer bir yandan %12 hız hilesi, %27 otomatik nişan hilesi, %32 de X-ray görüş hilesi yaptı. Geri kalan %22’lik kısım ise çeşitli hilelerden faydalandı.

Dilerseniz güncel oyun ve teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir