Connect with us


Oyun Haberleri

PUBG Mobile, Ağustos 2020’nin En Çok Kazanan Mobil Oyunu Oldu: 221 Milyon Dolar

Dünyanın en çok oynanan mobil oyunlarından biri olan ve ülkemizde de oldukça popüler olan PUBG Mobile, 2020 Ağustos ayının en çok kazanan mobil oyunu oldu.

Zaman:

Tarih:

PUBG Mobile, 2020 Ağustos'un En Çok Kazanan Mobil Oyunu Oldu

2016 yılında piyasaya sürülen ve sonrasında çok kısa bir sürede büyük bir popülerlik kazanan hayatta kalma oyunu PUBG, son zamanlarda dünyanın en çok oynanan oyunlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Dünya çapında milyonlarca oyuncusu bulunan ve PC’de oldukça sevilen bir oyun olan PUBG, PC’de yakaladığı popülerliğin ardından 2018 yılında mobil oyununu da oyuncuların karşısına çıkarmıştı.

Mobil oyun piyasasında çok büyük kitlelere ulaşan ve yüz milyonlarca indirme sayılarını geride bırakan PUBG Mobile, dünyanın en çok oynanan mobil oyunlarından biri olurken, aynı zamanda dünyanın en çok kazanan mobil oyunu rekorunu da elinde tutuyor. 2020 Ağustos ayında en çok oynanan oyunlar hakkında bir liste hazırlayan mobil analiz şirketi Sensor Tower, bu listede PUBG Mobile’ın başarısını da ortaya koydu.

Özellikle covid-19/karantina sürecinde evinde kalan insanların ilgi odağı haline gelen PUBG Mobile, milyonlarca oyuncusuyla 2020 Ağustos ayının en çok oynanan ve en çok kazanan mobil oyunu olmayı başardı. Yeni hazırlanan bu raporda PUBG Mobile’ın, 2020 Ağustos ayında dünyanın en çok oynanan mobil oyunu olduğu, ve sadece Ağustos ayı içerisinde 221 milyon dolardan fazla hasılat yaptığı ortaya çıktı.

Benzer içerik:  Instagram Beğeni Sayıları Artık Görünmeyecek!

PUBG Mobile’ın 1 Aylık Geliri: 1 Milyar 659 Milyon TL

PUBG Mobile, Ağustos 2020'nin En Çok Kazanan Mobil Oyunu Oldu: 221 Milyon Dolar Dünyanın en çok oynanan mobil oyunlarından biri olan ve ülkemizde de oldukça popüler olan PUBG Mobile, 2020 Ağustos ayının en çok kazanan mobil oyunu oldu.

En çok geliri App Store üzerinden oyunu indiren ve oynayan kişilerden elde eden PUBG, gelirinin daha düşük kısmını da Google Play Store üzerinden oyunu indiren ve oynayan oyunculardan elde etti. Son zamanlarda mobil oyunlara ilginin oldukça artması, PUBG Mobile’ın da büyük bir gelir elde etmesini sağladı. PUBG Mobile, sadece 1 ayda 221 milyon dolar, yani 1 milyar 659 milyon TL’lik devasa bir gelir elde etti.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir