Connect with us


Dünya'dan Haberler

PUBG Bağımlısı 16 Yaşındaki Bir Çocuk, Açlık ve Susuzluktan Hayatını Kaybetti

Hindistan’da 16 yaşındaki PUBG Mobile bağımlısı bir çocuk, oyun oynarken yemek yemeyi ve su içmeyi unutunca açlıktan ve susuzluktan hayatını kaybetti.

Zaman:

Tarih:

PUBG Bağımlısı Çocuk, Açlık ve Susuzluktan Hayatını Kaybetti

Hindistan‘ın son dönemlerdeki en büyük sorunlarından biri olan oyun bağımlılığı, 16 yaşındaki bir çocuğun da oyun oynarken “açlık ve susuzluktan” hayatını kaybetmesiyle tekrar gündem oldu. Uzun bir süredir PUBG Mobile‘a karşı bazı eyaletlerde resmen savaş başlatan Hindistan, çocukların ve büyüklerin bu bağımlılıktan kurtulmaları amacıyla bazı bölgelerde oyunu yasaklamıştı. Fakat bu yasaklar işe yaramadı.

Oyun bağımlılığın en çok olduğu ülkelerden biri olan dünyanın en kalabalık 2. ülkesi Hindistan‘da PUBG Mobile bağımlısı bir çocuk, oyuna fazlasıyla bağımlıydı ve asla oyunu bırakmak istemedi. Hindistan’da gündem olan bu habere göre hafta başlarında 16 yaşındaki bir çocuk, hem covid-19 karantina süreci sebebiyle, hem de oyun bağımlılığı sebebiyle PUBG Mobile oyununu oynamaya başladı.

Oyuna hiç ara vermek istemeyen çocuk, aralıksız olarak PUBG Mobile oynadı. Oyuna fazlasıyla odaklanan çocuk, hem yemek yemedi, hem de oyuna odaklandığından dolayı su içmeyi unuttu. Bu ihmal, çocuğun dehidrasyona yakalanmasına sebep oldu. Hemen özel bir hastaneye kaldırılan 16 yaşındaki çocuk, covid-19 testine tabi tutuldu ve test sonucu negatif çıktı. Fakat yemek yemeyi ve su içmeyi ihmal eden çocuğun durumu aşırı ishalden dolayı oldukça ciddiydi. Pazartesi gününe kadar hastanede tedavi sürecinde olan çocuk, bu sürecin sonunda Pazartesi günü hayatını kaybetti.

Benzer içerik:  Steam Sonbahar Festivali'nin Tarih Bilgisi Belli Oldu
PUBG Bağımlısı 16 Yaşındaki Bir Çocuk, Açlık ve Susuzluktan Hayatını Kaybetti Hindistan'da 16 yaşındaki PUBG Mobile bağımlısı bir çocuk, oyun oynarken yemek yemeyi ve su içmeyi unutunca açlıktan ve susuzluktan hayatını kaybetti.

Bu durum Hindistan’da ilk kez de yaşanmamıştı. Oyun bağımlılığı son seviyelere kadar çıkan Hindistan, daha önce PUBG Mobile’ı bazı bölgelerde yasaklamış, hata oyunu oynayanları tespit ettiğinde tutuklama kararı çıkarmıştı. 16 kişinin tutuklandığı olayda kişi başı 1 ay hapis cezası ve telefonlara el koyma cezası verilmişti. Sonrasında ise kişiler 1 gün hapiste kalarak kefaletle kurtulmuştu.

Her ne kadar Hindistan’da PUBG Mobile yasaklansa da, gençler ve çocuklar çeşitli yollardan oyuna erişiyor ve oynuyorlar. Geçtiğimiz aylarda yine Hindistan’da yaşanan bir olayda, 25 yaşındaki bir genç oyun içerisinde komut verirken kalp krizi geçirmiş ve hayatını kaybetmişti. Oyuna kendilerini oldukça kaptıran insanlar, hayati tehlikeyle karşı karşıya kalabiliyor.

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Kaynak: https://beebom.com/punjab-teenager-16-lakh-rupees-pubg/

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir