Connect with us


Teknoloji Haberleri

Uygun Fiyatlı PlayStation 5, İnternet Hızı Düşük Bölgelerde Satılmayacak

Sony, PlayStation 5’in uygun fiyatlı versiyonu PlayStation 5 Digital Edition’u bekleyenler için kısmen üzücü haber verdi. Açıklamalara göre PS 5 Dijital versiyonu, interneti yavaş olan bölgelerde satılmayacak.

Zaman:

Tarih:

Uygun Fiyatlı PlayStation 5, İnternet Hızı Düşük Bölgelerde Satılmayacak Sony, PlayStation 5'in uygun fiyatlı versiyonu PlayStation 5 Digital Edition'u bekleyenler için kısmen üzücü haber verdi. Açıklamalara göre PS 5 Dijital versiyonu, interneti yavaş olan bölgelerde satılmayacak.

Oyun dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Sony, oyuncuların büyük bir merakla beklediği yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 hakkında kısmen üzücü bir açıklamada bulundu. Önümüzdeki aylarda satışa sunulacak olan yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5, birçoğunuzun da bildiği gibi daha uygun fiyatlı bir sürüm olan dijital versiyon ile birlikte karşımıza çıkacak.

19 Kasım tarihinden itibaren ülkemizde de satışa sunulacak olan yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5, aynı zamanda oyunculara daha uygun fiyatlı dijital versiyonu da sunuyor. Kısaca bahsetmemiz gerekirse PlayStation 5 Digital Edition olarak adlandırılan oyun konsolu sürümü, herhangi bir disk girişine sahip değil. Yani bu versiyonda dışarıdan takacağınız bir CD ile oyun yükleyemiyor, sadece dijital PS Store’dan oyun yükleyebiliyorsunuz.

Adından da anlaşılacağı gibi bu dijital versiyon, herhangi bir CD girişi bulundurmaması sebebiyle daha uygun maliyetlerle üretiliyor ve daha uygun fiyata satışa sunuluyor. PlayStation 5 oyuncuların karşısına 499 dolarlık fiyat etiketiyle çıkacak olurken, PS5 Digital Edition ise 399 dolarlık fiyat etiketiyle satışa sunuluyor. Fakat Sony tarafından yapılan açıklamalara bakılırsa, interneti yavaş olan bölgelerde PS5 Digital Edition’ın satışı yapılmayacak.

Benzer içerik:  Red Dead Redemption 2, Xbox Game Pass'te Ücretsiz Oluyor

İnternet Hızı Düşük Olan Bölgelere PS5 Yok

Uygun Fiyatlı PlayStation 5, İnternet Hızı Düşük Bölgelerde Satılmayacak Sony, PlayStation 5'in uygun fiyatlı versiyonu PlayStation 5 Digital Edition'u bekleyenler için kısmen üzücü haber verdi. Açıklamalara göre PS 5 Dijital versiyonu, interneti yavaş olan bölgelerde satılmayacak.

Daha uygun fiyata sahip olan bu PS5 sürümü, yabancı kaynaklı açıklamalara ve Sony web sitesine göre orta doğu ülkelerinde satılmayacak. Ortaya çıkan bilgilere göre internet hızı düşük olan bölgelerde ve orta doğuda satışa sunulmayacak olan PS5 Digital Edition’ın, internet hızı iyi olan bölgelerde satışa çıkacağı belirtiliyor.

Diğer bir yandan Sony’nin resmi web sitesine göz attığımızda Türkiye, Sony’nin Avrupa pazarına dahil olarak görünüyor. Yani Orta Doğu ülkeleri arasında değil Avrupa pazarında görünen Türkiye, PS5 Digital Edition’a sahip olabilecek ülkelerden biri gibi görünüyor. Fakat şuan için kesin olarak PS5 Digital Edition’ın Türkiye’ye gelip gelmeyeceği kesin değil. İlerleyen günlerde konu ile ilgili gelişmeleri kitle.net web sitemiz üzerinden sizlere aktaracağız.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir