Connect with us


Oyun Haberleri

Sony, PS4 İçin Ücretsiz “Black Lives Matter” Teması Yayınladı

Japon teknoloji devi Sony, PlayStation 4 oyun konsolu için tasarladığı Black Lives Matter arayüz tasarımını ücretsiz olarak yayınladı.

Zaman:

Tarih:

Sony, PS4 İçin Ücretsiz "Black Lives Matter" Teması Yayınladı Japon teknoloji devi Sony, PlayStation 4 oyun konsolu için tasarladığı Black Lives Matter arayüz tasarımını ücretsiz olarak yayınladı.

Japon teknoloji devi Sony, dünyanın en çok kullanılan oyun konsollarından olan PlayStation 4 için yeni bir arayüz tasarımı hazırladı. ABD’de geçtiğimiz zamanlarda siyahi George Floyd’un polis tarafından öldürülmesinin ardından ülke çapında büyük protestolar başlamış ve ABD halkı ayaklanmıştı. Bu süreçte siyahileri desteklemek adına Black Lives Matter sloganıyla protestolar sürdürülmüştü.

Black Lives Matter, yani “Siyah Hayatlar Önemlidir” sloganıyla başlayan protestolar neredeyse tüm ABD’yi sarmış ve halk, siyahilere destek olmak adına bu protestolara destek vermişti. Bu süreçte dünya çapında da tepkiler yükselirken, dünya devi şirketler de Black Lives Matter protestolarına katıldı. Bu süreçte protestolara destek veren dev şirketlerden biri de Japonya merkezli elektronik şirketi Sony olmuştu.

Siyahilere destek çıkmak adına Black Lives Matter protestolarına destek veren Sony, şimdi de dünya çapında büyük bir kullanıcı kitlesi bulunan PlayStation 4 oyun konsolu için arayüz tasarımı yayınladı. Black Lives Matter hareketine destek vermek adına tasarlanan yeni arayüz, Sony tarafından ücretsiz olarak PlayStation 4 oyun konsolu için yayınlandı.

Benzer içerik:  Sony, PlayStation 4 Satış Rakamlarını Açıkladı
Sony, PS4 İçin Ücretsiz "Black Lives Matter" Teması Yayınladı Japon teknoloji devi Sony, PlayStation 4 oyun konsolu için tasarladığı Black Lives Matter arayüz tasarımını ücretsiz olarak yayınladı.

Siyah ve Turuncu renkler ile tasarlanan yeni PlayStation 4 arayüzü, PS4 ana ekranında oyuncuların kullanabilmesi adına ücretsiz olarak yayınlandı. PlayStation Store üzerinde ücretsiz olarak yayınlanan PS4 arayüz tasarımı, şuandan itibaren PlayStation Store üzerinden ücretsiz olarak indirebileceğiniz Black Lives Matter temasına buraya tıklayarak ulaşabilir ve indirebilirsiniz.

Black Lives Matter hareketine her alanda desteğini gösteren Sony, PlayStation 4 oyun konsollarını da Black Lives Matter hareketiyle şekillendirmek istiyor. Bununla birlikte tema, henüz çıkmayan yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için de ilerleyen dönemlerde yayınlanabilir.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir