Connect with us


Oyun Haberleri

PS Store’dan İnanılmaz Zam: Oyun Fiyatları 700 TL’yi Aştı

Oyun fiyatları son yıllarda ülkemizdeki oyuncuları üzecek derecede zamlandı. PlayStation Türkiye, oyunlara yine zam uygulayarak oldukça yüksek fiyatlara çıkardı.

Zaman:

Tarih:

PS Store'dan İnanılmaz Zam: Oyun Fiyatları 700 TL'yi Aştı

Son yıllarda oldukça gelişen oyun dünyası, milyonlarca yeni oyuncuyu da içerisine çekmeyi başardı. Özellikle covid-19 sürecinde büyük bir yükseliş yaşayan oyun dünyası, milyonlarca yeni oyuncu kazandı. Bu durum ülkemiz için de benzer olsa da, ülkemizdeki oyuncular maalesef istedikleri her oyuna erişemiyor.

Özellikle son zamanlarda yapılan zamlar ile birlikte ülkemizde neredeyse oyun oynanamaz hale geldi. Bildiğiniz gibi popüler video oyunlarının neredeyse tamamı, hepinizin de bildiği gibi yurt dışında geliştiriliyor. Yurt dışında geliştirilerek ülkemizde de satışa sunulan oyunlar, kur değişiminden etkilenebiliyor ve bu da oyuncuların cebine fazlasıyla yansıyor.

Birçoğunuzun bildiği gibi oyuncuların büyük bir çoğunluğu, PlayStation oyun konsolları üzerinden oyun dünyasına katılıyor. Birçok oyunu oyuncuların karşısına çıkaran oyun konsolu PlayStation, ülkemizde de hatırı sayılır bir oyuncu kitlesi tarafından kullanılıyor. Fakat PlayStation Türkiye tarafından yapılan son zamlardan sonra oyuncuların oyunlara ulaşması çok daha zor olacak gibi görünüyor. Bugün yapılan zamlar ile birlikte Türkiye’deki PlayStation oyuncuları, oyunlara çok daha yüksek bir fiyat etiketiyle sahip olacak.

Oyun Fiyatları 700 TL’yi Aştı

PS Store'dan İnanılmaz Zam: Oyun Fiyatları 700 TL'yi Aştı Oyun fiyatları son yıllarda ülkemizdeki oyuncuları üzecek derecede zamlandı. PlayStation Türkiye, oyunlara yine zam uygulayarak oldukça yüksek fiyatlara çıkardı.

Yeni zamlar ile birlikte bazı yeni oyunlar, 700 TL’lik fiyat etiketini aştı. Zam yapılmadan önceki oyun fiyatları 500 TL‘ye ulaşırken, şimdi de fiyatlar 700 TL‘yi aşarak oyuncuları üzecek bir seviyeye ulaştı. Örneğin 260 TL civarına satışa sunulan Need for Speed Heat Deluxe Edition, şimdi 779 TL‘lik fiyat etiketiyle karşımıza çıkıyor.

Benzer içerik:  Yeni Şampiyon Samira, LoL Beta Sunucusuna Eklendi

Bununla birlikte 199 TL fiyat etiketine sahip olan PES 2021, 319 TL‘ye çıktı. 429 TL değerindeki Marvel’s Avengers oyunu 679 TL‘ye, kampanyalar ile 30 TL‘ye satılan Fifa 20 ise 679 TL‘ye çıktı. Yeni zamlar ile birlikte adını sayamadığımız pek çok oyunun fiyat etiketleri de yükseldi. Yükselen kurlar ve PlayStation 5 ile oyun fiyatlarının daha da yükselecek olması, ülkemizdeki oyuncuların oyun oynamasını yavaş yavaş imkansızlaştırıyor.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir