Connect with us


Genel

Prime Gaming Nedir?

Amazon’un bünyesinde bulunan Twitch’in abonelik sistemi Twitch Prime, artık isim değiştirdi ve Prime Gaming oldu. Peki Prime Gaming nedir ve ne işe yarar?

Zaman:

Tarih:

Prime Gaming Nedir?

Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Amazon tarafından 2014 yılında yaklaşık 1 milyar dolara satın alan canlı yayın platformu Twitch, oyuncuların ilgi odağı haline geldi. Yıllardır milyonlarca oyuncu tarafından sevilerek kullanılan yayın platformu Twitch, birçok yayıncıyı ücretsiz olarak oyuncular ile buluşturuyor. Oyuncuların en sevdiği sitelerden biri haline gelen Twitch üzerinde, League of Legends, CS:GO ve PUBG gibi oyun yayınları ücretsiz ve canlı olarak izlenebiliyor.

Fakat tabii ki hem yayıncıların, hem de sistemin kazanabilmesi amacıyla burada ücretli üyelikler de bulunuyor. Yayıncılar gelirlerinin büyük bir kısmını bağış olarak alırken, bir kısmını da reklamlardan elde ediyor. Fakat reklamlar, kullanıcı tarafında sorun oluşturabiliyor. İşte burada ücretli abonelik hizmeti Prime Gaming devreye giriyor.

Twitch üzerinde reklamsız bir şekilde yayın izlemek, ve Twitch’in sizlere sunduğu tüm imkanlardan tamamıyla yararlanabilmek adına Prime Gaming isimli aboneliği satın alabiliyorsunuz. Bu üyelik şuanda aylık 5.99 Euro, yani 50 TL olurken, üyelik içerisinde oldukça iyi şeyler bulunuyor. Örneğin Twitch, Prime Gaming üyelerine her ay ücretsiz oyunlar verirken, aynı zamanda popüler oyunlarda ücretsiz içerikler hediye ediyor. Örneğin şuanda Prime Gaming üyelerine League of Legends içi kostümler hediye ediliyor.

Prime Gaming Nedir?

Her ay bazı oyunlar içerisinde karakterler, silahlar, kostümler ve diğer eklentileri abonelere ücretsiz veren Prime Gaming, abone olduğunuz süreçte verdiği ücretsiz oyunları sonsuza dek sizde kalacak şekilde veriyor. Yani aboneliğiniz bitse de o oyunları sonsuza dek oynayabiliyorsunuz. Diğer bir yandan Prime Gaming, sizlere bazı filmler ve diziler bile sunuyor.

Benzer içerik:  Amazon Prime Üyelik Nasıl Yapılır? (1 Ay Ücretsiz)

Diğer bir yandan yayın platformu olan Twitch içerisinde de Prime Gaming üyeliğiniz sayesinde pek çok ayrıcalığa sahip oluyorsunuz. Örneğin Prime Gaming aboneliği aldığınızda favori yayıncılarınıza ücretsiz olarak abone olabiliyorsunuz. Ayrıca abonelere özel sohbet bölümünden faydalanabilirken, aynı zamanda sohbet ederken taç rozetine de sahip oluyorsunuz. Son olarak Twitch sohbetinde özel renklere ve ifadelere de sahip oluyorsunuz. Bu kadar ayrıcalığa, oyuna ve oyun içi özelliğe sahip olmak gerçekten de 5.99 Euro’ya değiyor.

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir