Popüler Klavye Uygulaması “Swiftkey” İsim Değiştiriyor

Android platformların en çok kullanılan klavyelerinden olan Swiftkey, uzun bir aradan sonra isim değişikliğine gidebilir. Açıklamalara göre klavyeyi satın alan Microsoft, klavye isminde değişiklik yapacak.
 Popüler Klavye Uygulaması “Swiftkey” İsim Değiştiriyor

Dünyanın en çok kullanılan mobil klavye uygulamalarından biri olan Swiftkey, önümüzdeki zamanlarda isim değişikliği yapabilir. Özelliştirmeleri ve temaları ile pek çok kişiyi kendine hayran bıraktıran Android klavye Swiftkey, 2016 yılında dünyanın en büyük şirketlerinden olan Microsoft tarafından tam 250 milyon dolara satın alınmıştı.

Bir klavye şirketi için oldukça devasa olan bu anlaşma, Microsoft ve Swiftkey arasında gerçekleşmiş ve Klavyenin tüm hakları Microsoft’a geçmişti. Uzun bir süredir uygulamaya pek çok geliştirme yapan Microsoft, şimdi de uygulamanın ismini değiştirmeye karar vermiş olabilir.

Swiftkey klavye uygulamasının son beta güncellemesinde yer alanlara göre, uygulama yüklendiğinde ismi “Microsoft Swiftkey” olarak karşımıza çıkıyor. Yani Google Play Store’da henüz Swiftkey olarak isimlendirilmiş olsa da, Microsoft bu isim değişikliğini test ediyor gibi görünüyor. Klavyenin isim değişikliği sadece uygulama ismi kısmında değil, klavyenin boşluk tuşuna basıldığında da görünüyor. Eskiden SwiftKey olan isimler, Microsoft SwiftKey olarak düzenlenmiş durumda.

İlgili İçerik  Google, Görme Engelliler İçin "Braille" Klavyesi Tasarladı
SwiftKey Uygulamasının İsmi Microsoft Oluyor

Microsoft bu güncellemeyi henüz sadece beta, yani kapalı test sürümünde getirmiş olsa da ilerleyen zamanlarda normal SwiftKey klavyelerde de karşımıza çıkabilir. Büyük ihtimalle uygulamanın ismi üzeridne düzenlemeler yapan Microsoft, klavyenin Google Play Store’daki ismini de “Microsoft SwiftKey” olarak güncelleyebilir.

Swiftkey beta 7.5.5.15 sürümünde isim değişikliğinin yanı sıra bir de emoji 12.0 güncellemesi getiriliyor. Bunun dışında da herhangi bir yenilik bulunmuyor. Microsoft, Swiftkey’i satın aldıktan sonra herhangi bir isim değişikliği yapmayarak gelştirmeye devam etmiş olsa da, önümüzdeki günlerde klavyenin Microsoft’a ait olduğunu göstermek amacıyla isim değişikliğine gidilebilir.

Bir önceki yazımız olan Twitter, Evden Çalışma Uygulamasını Devamlı Kullanacak başlıklı makalemizde Jack Dorsey, Sosyal Medya ve Twitter hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın