Connect with us


Dijital Haberler

PlayStation Plus Türkiye Fiyatlarına Üzücü Zam Geliyor

Oyun dünyasının Netflix’i olan ve ülkemizde de oldukça sevilen bir abonelik sistemi olan PlayStation Plus’ın ücretlerine zam geliyor.

Zaman:

Tarih:

PlayStation Plus Türkiye Fiyatlarına Üzücü Zam Geliyor

Oyun dünyasının en önemli servislerinden biri olan PlayStation Plus, ülkemizdeki fiyat politikasında değişime gidiyor. Oyun dünyasının Netflix’i olarak bahsedilen ve oyunculara aylık olarak oldukça iyi içerikler sunan PS Plus, her ay ücretsiz oyunlar ve çok daha fazla içeriği oyuncuların beğenisine sunuyor. Fakat yeni ortaya çıkan açıklamalara bakılırsa ülkemizdeki oyuncular oldukça üzülecek gibi görünüyor.

PlayStation Plus’ın resmi duyurusuna göre ülkemizdeki üyelik fiyatlarına oldukça üzücü bir değişiklik yapılıyor. Bir süredir PS Plus abonelikleri için yapılması beklenen fiyat zammı, covid-19 sürecinde ertelenmiş ve zam yapılmamıştı. Oyuncuların bu süreçte PS Plus aboneliklerine eski fiyatıyla ulaşmasını isteyen Sony, bu sebeple PS Plus zamlarını ertelemişti. İşte zammın yapılacağı tarih ve yeni fiyatlar belli oldu.

Resmi açıklamalara göre 29 Ekim tarihinden itibaren yapılacak olan yeni zamlar ile birlikte PS Plus fiyatları fazlasıyla yükselecek. Normalde aylık olarak 23,99 TL’ye oyunculara sunulan PS Plus üyeliği, yeni zamlar ile birlikte 40 TL olacak. Neredeyse 2 katına çıkan fiyatlar, oyuncuların da büyük tepkisini çekti. Fiyat zammı tabii ki yalnızca aylık üyeliklere de yapılması. 3 aylık üyelik fiyatı normalde 75 TL değerindeyken, şimdi 100 TL’ye yükseldi. 12 aylık üyelik fiyatıysa 180 TL’den 240 TL’ye yükseldi.

PlayStation Plus Türkiye Fiyatlarına Üzücü Zam Geliyor Oyun dünyasının Netflix'i olan ve ülkemizde de oldukça sevilen bir abonelik sistemi olan PlayStation Plus'ın ücretlerine zam geliyor.

Aylık ücreti neredeyse 2 katına çıkan PS Plus üyeliğinde artık 3 aylık ve 12 aylık üyelikler çok daha fazla avantajlı hale geldi. Aylık olarak 12 ay boyunca PS Plus aboneliği aldığınızda 480 TL olurken, şimdi direkt olarak 12 aylık abonelik aldığınızda 240 TL’ye denk gelecek. Yani yarı yarıya fiyatı diyebiliriz.

Benzer içerik:  10,50 TL Değerindeki Macera Oyunu, Kısa Bir Süreliğine Ücretsiz Oldu

Fakat her ne kadar 12 aylık fiyatlar biraz uygun olsa da, bunun oyuncuların cebini yakacak bir zam olduğunu söyleyebiliriz. PlayStation Plus zamları hakkında açıklamalarda bulunan Sony, konu hakkında şu ifadelere yer verdi “Nisan ayında gönderdiğimiz bildirimin ardından PlayStation Plus abonelikleri için fiyat değişikliğine devam edeceğimizi size bildirmek isteriz. 29 Ekim 2020’den itibaren piyasa koşullarından dolayı Türkiye için PlayStation Plus aboneliklerinin fiyatları artacak. Bu, söz konusu tarihte veya sonrasında yapılması gereken yinelenen ödemelerin yeni bir fiyatta olacağı anlamına gelir.

Dilerseniz güncel teknoloji haberlerine göz atmak için Kitle‘yi ziyaret edebilir, ücretsiz abone olarak yeni haberlerimizden anında bildirim alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir