Connect with us


Oyun Haberleri

PlayStation 5’in Geriye Uyumluluğu Detaylarıyla Belli Oldu: 4000’den Fazla Oyun Uyumlu Olacak

Heyecanla beklenen yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5’in, oyunlar konusunda geriye dönük uyumluluğu detaylarıyla resmi olarak açıklandı.

Zaman:

Tarih:

PS5'in Geriye Uyumluluğu Detaylarıyla Belli Oldu

Çok yakında yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5‘i piyasaya sürmeye hazırlanan Japon teknoloji devi Sony, bu sefer oyun konsolunu oldukça iyi teknolojilerle donattı. Yeni nesil oyunlar için oldukça iyi bir platform olması planlanan ve oyun dünyasının gelişen teknolojisine çok iyi bir şekilde ayak uydurduğu söylenen yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5, aynı zamanda geri dönük uyumluluk özelliğine de sahip.

Bildiğiniz gibi her geçen yıl oyun dünyasının gelişmesi, her geçen yıl karşımıza daha iyi grafiklere ve gerçekçiliğe sahip oyunların çıkmasını sağlıyor. Fakat oyun dünyası geliştikçe ve her geçen yıl daha iyi oyunlar çıktıkça, bir süre sonra eski oyun konsolları da bu oyunları kaldıramıyor tabii ki. Bu sebeple oyun dünyası, yeni teknolojilere ihtiyaç duyuyor. İşte bu ihtiyaç için oyuncuların karşısına yeni nesil oyun konsolları çıkıyor.

Fakat oyuncular, konsollarını değiştirdiklerinde eski oyunlarına veda etmek zorunda kalabiliyor. Yani daha önce eski oyun konsollarınızda birçok oyuna sahip olan oyuncular, yeni oyun konsoluna geçiş yaptıklarında eski oyunlara veda etmek zorunda kalabiliyor. Sony, PlayStation 5 oyun konsolu için bu sorunu büyük ölçüde çözdü. Resmi olarak yapılan açıklamalara göre PlayStation 4 oyuncuları, burada bulunan neredeyse tüm oyunları PlayStation 5 oyun konsolunda da oynayabilecekler.

4.000’den Fazla Eski Oyunu Destekliyor

PlayStation 5'in Geriye Uyumluluğu Detaylarıyla Belli Oldu: 4000'den Fazla Oyun Uyumlu Olacak Heyecanla beklenen yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5'in, oyunlar konusunda geriye dönük uyumluluğu detaylarıyla resmi olarak açıklandı.

Heyecanla beklenen yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5, eski oyun konsolu PlayStation 5’in kullanıcılarını da sevindirecek. Çünkü PlayStation 5 oyun konsolu, PlayStation 4 oyun konsolundaki oyunları da destekleyecek ve eğer PlayStation 4 kullanıyorsanız, neredeyse tüm oyunlarınızı PlayStation 5’e taşıyabileceksiniz. Yalnızca 10 tanesi hariç.

Benzer içerik:  Facebook, Harita Servisi Mapillary'i Satın Aldı

PlayStation 5 resmi blogunda yayınlanan yazıya göre PlayStation 5, PlayStation 4 için çıkan yalnızca 10 oyunu desteklemeyecek. Bu oyunları da sırasıyla aşağıda listeledik.

  • DWVR
  • Afro Samurai 2 Revenge of Kuma Volume One
  • TT Isle of Man – Ride on the Edge 2
  • Just Deal With It!
  • Shadow Complex Remastered
  • Robinson: The Journey
  • We Sing
  • Hitman Go: Definitive Edition
  • Shadwen
  • Joe’s Diner

Listelenen bu oyunlar, resmi blog yazısına göre PlayStation 4’ten PlayStation 5’e geçirilemeyecek. Ayrıca yazıya göre PS4’te bulunan bazı fonksiyonlar PS5’te çalışmayabilir, hatta PS4 oyunları PS5’te hatalar verebilir. PS5 için alınan PS4 oyunlarına ek içerik satın almadan önce kontrol edilmesini söyleyen yazıda, bu tür işlemlerde konsolun hata verebileceği belirtildi. Yani PS4’teki 4.000‘den fazla oyun PlayStation 5’e taşınabilecek olsa da, bu kusursuz bir şekilde işlemeyebilir.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir