Connect with us


Teknoloji Haberleri

PlayStation 5’in Fiyatı, Bloomberg Tarafından Açıklandı

Oyun dünyasının en çok beklenen ürünlerinden biri olan yeni oyun konsolu PlayStation 5’in fiyatı, Bloomberg’de yayınlanan bir haberde paylaşıldı.

Zaman:

Tarih:

PlayStation 5'in Fiyatı, Bloomberg Tarafından Açıklandı Oyun dünyasının en çok beklenen ürünlerinden biri olan yeni oyun konsolu PlayStation 5'in fiyatı, Bloomberg'de yayınlanan bir haberde paylaşıldı.

Oyun dünyasının en çok sevilen oyun konsolu markalarından biri olan PlayStation, önümüzdeki gün yeni oyun konsolu PlayStation 5 ile karşımıza çıkacak. Resmi tanıtımı için saatler kalan PlayStation 5’in fiyat etiketi ise büyük merak konusu. Dünya çapında birçok medya sitesinden PlayStation 5 fiyatına yönelik birçok açıklama yapılırken, konsolun fiyatına yönelik bir haber de Bloomberg’de yayınlandı.

Milyonlarca oyuncunun heyecanla beklediği PlayStation 5, çok yakında karşımıza çıkacak olmasıyla birlikte tanıtımına da kısa bir süre kaldı. PlayStation oyun konsolunun en büyük rakibi olan Xbox oyun konsolu, çok yakında yeni konsolları ile oyuncuların karşısına çıkmaya hazırlanırken, geçtiğimiz günlerde Xbox Series X ve S’in fiyatlarını hep birlikte öğrenmiştik.

Xbox tarafından oyun konsolunun fiyatlandırması resmi olarak açıklanırken, ülkemizdeki fiyat etiketleri bile belli olmuştu. Fakat PlayStation tarafında ise heyecanlı bekleyiş hala sürüyor. Uzun bir süredir merakla beklenen PlayStation 5 oyun konsolu, Bloomberg’de yayınlanan bir habere göre beklenenden daha da düşük fiyat etiketleriyle satışa sunulabilir. Dijital versiyon ve normal versiyon ile çıkış yapacak olan PlayStation 5’in fiyatı, Bloomberg Intelligence Analisti Masahiro Wakasugi tarafından yayınlanan haberle ortaya çıktı.

Beklenenden Daha Uygun Olabilir

PlayStation 5'in Fiyatı, Bloomberg Tarafından Açıklandı Oyun dünyasının en çok beklenen ürünlerinden biri olan yeni oyun konsolu PlayStation 5'in fiyatı, Bloomberg'de yayınlanan bir haberde paylaşıldı.

Bugüne kadar ortaya çıkan iddialara baktığımızda PlayStation 5 oyun konsolunun 499 dolarlık bir fiyat etiketiyle karşımıza çıkacağını görüyorduk. Fakat Bloomberg’de Wakasugi tarafından yayınlanan habere bakacak olursak, PlayStation 5 bu fiyatın altına, 449 dolara satışa sunulacak. Güncel kur ile bunu Türk Lirasına çevirdiğimizde 3.365 TL+vergiler olarak karşımıza çıkıyor ve bu da bu oyun konsolu için biraz uygun diyebiliriz.

Benzer içerik:  Apple App Store, Fortnite'ı Mağazadan Kaldırdı

Diğer bir yandan PlayStation 5 oyun konsolunun bir de dijital versiyonu var sizlerin de bildiği gibi. Bloomberg’de bu haberi yayınlayan Wakasugi PlayStation 5 dijital versiyonunun fiyat etiketini direkt olarak söylemese de, dijital versiyonun da 400 dolar altında bir fiyata sahip olabileceğini belirtti. Önceden ortaya atılan iddialarda 2 oyun konsolu arasında 100 dolarlık bir fark olabileceği söyleniyordu. Bu şekilde bakıldığında PlayStation 5 dijital versiyonunun belki de 350 dolar fiyat etiketine sahip olabileceğini söyleyebiliriz. Bu da güncel kur ile yaklaşık olarak 2.620 TL+vergiler olarak karşımıza çıkıyor.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir