PlayStation 5 ve Xbox Series X Çıkış Tarihi Ertelenebilir

 PlayStation 5 ve Xbox Series X Çıkış Tarihi Ertelenebilir

Oyuncular tarafından merakla beklenen yeni oyun konsolları PlayStation 5 ve Xbox Series X‘in çıkış tarihleri corona virüsü sebebiyle ertelenebilir.


İlginizi Çekebilir: Sony, Son 10 Yılın En Çok Oynanan 20 PlayStation Oyununu Açıkladı

Oyuncuların uzun bir zamandır merakla beklediği oyun konsolları PlayStation 5 ve Xbox Series X, maalesef üzücü bir haberle karşımızda. Corona virüsü sebebiyle bir çok ürün tedariğinin durma noktasına gelmesi oyun konsollarının da çıkış tarihinin ertelenmesine sebep olabilir. Niko Partners’ın yayınladığı rapora göre corona virüsü, oyun konsolu piyasasında kötü bir etki yaratabilir.

Dünya çapında 280 bin’e yakın kişinin ölümüne sebep olan ve 4 milyon 200 bin’den fazla kişiye bulaşan corona virüsü, ekonomide de çok kötü bir etki yarattı. Dünya genelinde piyasalar oldukça durgunlaşırken, işsizlik de hiç olmadığı kadar arttı. Konsol üreticilerinin bu artan işsizlik ve ekonomideki daralma sebebiyle kötü etkileneceğini söyleyen Niko Partners raporu, konsol satışlarının da etkileneceğini belirtti. Diğer PlayStation veya Xbox oyun konsollarında göre bu yeni oyun konsolları, rapora göre çok daha az talep görecek.

İlgili İçerik  Fast-Food Şirketi KFC, Oyun Konsolunu Duyurdu (KFConsole)
PlayStation 5 ve Xbox Series X Çıkış Tarihi Ertelenebilir

Tüm bunların yanında yine corona virüsü sebebiyle yaşanan tedarik sorunları da PlayStation’ın ve Xbox Series X’in çıkış tarihinin ertelenmesine sebep olabilecek. Rapora göre bileşen tedariği ve lojistikte yaşanan sorunlar, ek olarak talebin corona virüsü sebebiyle oldukça azalması bir çok teknolojik ürünü etkilediği gibi oyun konsollarını etkileyecek. PlayStation 5’in normal şartlarda Kasım 2020’de çıkması planlanırken, bu tarih ertelenebilir. Aynı şekilde Xbox Series X’in de yine 2020 Kasım ayında çıkışı planlanıyordu.

Bir önceki yazımız olan Facebook ve Google Çalışanları, 2021 Yılına Kadar Evden Çalışacak başlıklı makalemizde Corona Virüsü, Covid-19 ve Facebook hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın