Connect with us


Oyun Haberleri

Üzücü Gerçek: PlayStation 5 Oyunları, 800 TL Bandında Olabilir

Oyuncular PlayStation 5’i bu fiyatıyla nasıl alacağını düşünürken, şimdi de ortaya çıkan oyun fiyatları fazlasıyla üzdü. PS 5 oyunları, 800 TL bandında oyuncuların karşısına çıkabilir.

Zaman:

Tarih:

Üzücü Gerçek: PlayStation 5 Oyunları, 800 TL Bandına Olabilir

Oyuncuların büyük bir merakla beklediği yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5, yeni yeni karşımıza çıkmaya başladı. Kasım ayından itibaren birçok ülkede satışa sunulacak olan yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5, 19 Kasım‘dan itibaren birçok ülkeyle birlikte Türkiye’de de satışa sunulacak. Konsolun yüksek fiyat etiketi ülkemizdeki oyuncuların cebini yakacak derecede olurken, şimdi de oyun fiyatları ortaya çıktı.

PlayStation 5 fiyatlarını oldukça yüksek bulan ve bu konsolu nasıl alacağını düşünen kişiler, şimdi de bu konsola oyun nasıl alabileceğini düşünür oluyorlar. Dünyanın en çok satan oyun konsollarından olan PlayStation’ın yeni nesil oyun konsolu modeli PlayStation 5, konsolda olduğu gibi oyunlarıyla da oyuncuların cebini yakacak. 499 Euro fiyat etiketi üzerinden ülkemize giriş yapacak olan oyun konsolunun oyunları, ortaya çıkan oyun fiyatlarına baktığımızda 70-80 Euro bandında olacak.

Normal fiyatları 70-80 Euro bandında seyredecek olan oyunlar, aslında ABD gibi ülkelerde normal karşılanabilse de ülkemizde maalesef durum aynı değil. Bildiğiniz gibi oyun şirketleri artık eski fiyatların düşük olmasından, maliyetlerin artması sebebiyle fiyatların güncellemesi gerektiğinden bahsediyordu. İşte artık o fiyat artırımı geldi. Oyunlar için artık normal fiyatlandırmalar 70 dolar bandında olacak ve PlayStation 5 oyunları 70-80 dolar/euro bandında seyredecek.

Benzer içerik:  Total War Saga: TROY Epic Games'te ilk 24 Saat Ücretsiz Olacak: Sistem Gereksinimleri

Oyun Fiyatlarında Yeni Döneme Geçiliyor

Üzücü Gerçek: PlayStation 5 Oyunları, 800 TL Bandında Olabilir Oyuncular PlayStation 5'i bu fiyatıyla nasıl alacağını düşünürken, şimdi de ortaya çıkan oyun fiyatları fazlasıyla üzdü. PS 5 oyunları, 800 TL bandında oyuncuların karşısına çıkabilir.

Oyun şirketlerinin de başını ağrıtan oyun fiyatları artık artıyor. 60 dolar bandında olan oyun fiyatları, artık 70-80 dolar/euro aralığında gezecek. Bu sebeple ülkemizdeki oyuncular da bu oyunlara artık 700-800 TL bandından sahip olmaya başlayacak. Çok dalgalı bir şekilde hareket eden kur, oyun fiyatlarını olarak fazlasıyla değiştirebilecek ve kur farkı, ülkemizdeki oyuncuların oyun oynamasını çok daha fazla zorlaştırabilecek. PlayStation 5’in yüksek ücretini toplamayı başaran oyuncuların, artık bu konsollara oyun yüklemesi için büyük bir bütçe ayırması gerekecek.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir